Częstochowianki i częstochowianie mogą spotkać się ze specjalistami prawa rodzinnego (adwokatem, radcą), którzy nieodpłatnie pomagają zrozumieć skomplikowaną, prawną materię dotyczącą kwestii takich jak rozwody, alimenty, władza i piecza rodzicielska, sprawy majątkowe (podział majątku, rozdzielność majątkowa), spadki i darowizny, związki partnerskie (tj. nieuregulowane), związki nieformalne (np. osób LGBTQ+), przemoc w rodzinie czy zobowiązanie do leczenia odwykowego.
Spotkania zaplanowane są cyklicznie, raz w miesiącu do końca roku i odbywają się w siedzibie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie przy ul. Feliksa Nowowiejskiego 24.
Realizatorem programu, zainicjowanego przez częstochowską radną Małgorzatę Iżyńską, jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta.
Źródło: UM Częstochowy