Strona główna Komunikacja Mieszkańcy wybrali jeden z wariantów nowego układu komunikacyjnego

Nie będzie rewolucyjnych zmian w systemie komunikacji miejskiej w częstochowskich Alejach. W konsultacjach, które zakończyły się 28 lutego, mieszkańcy wybrali opcję z czterema nowymi liniami autobusowymi.

– Większość mieszkańców wybrała pierwszą propozycję, która nie zmienia układu ruchu na zewnątrz ścisłego centrum. Wprowadza jedynie cztery linie autobusowe w częstochowskie Aleje. Chodzi o linie 11, 13, 30 i 32 – wymienia Stanisław Sosnowski, zastępca dyrektora MZDiT w Częstochowie.

Drugi wariant, który również był poddany konsultacjom jest bardziej nowoczesny i rewolucyjny. Przewiduje on m.in. skrócenie tras autobusów podmiejskich, utworzenie tzw. „zielonego ringu” (wybudowanie dużej ilości przystanków przy ul. Śląskiej, Wolności i Sobieskiego) w centrum oraz uruchomienie w przyszłości darmowej linii autobusów napędzanych elektrycznie, która kursowałaby wzdłuż Alei NMP.

Wprowadzenie nowego układu komunikacji miejskiej powinno nastąpić wcześniej niż planowana połowa 2014 roku. – Zmiany będą niewielkie, więc powinno udać się  jeszcze przed wakacjami – zapowiada Sosnowski.

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl