Do udziału w konkursie na „Najładniej ukwiecony balkon”, który odbył się w dniach 10 lipca – 14 sierpnia zgłoszono w sumie 27 udekorowanych balkonów znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Jeden nie spełniał wymogów regulaminowych.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Elżbiety Idczak-Łydżby, pełnomocnik prezydenta miasta ds. estetyki miasta przyznała trzy nagrody główne. Pierwszą otrzymała Agnieszka Wolska za aranżację balkonu w budynku przy ul. Mościckiego 14, drugą – Adam Maruszczyk (ul. Pużaka 1), a trzecią – Ryszard Wypyski (ul. Iłłakowiczówny 1).
Komisja postanowiła przyznać także dwa wyróżnienia honorowe Agnieszce Nowak za aranżację balkonu w budynku przy ul. Herberta 1 i Zygmuntowi Ryszczykowi, właścicielowi balkonu przy ul. Fieldorfa – Nila 17.
Nagrody w konkursie na „Najładniej ukwiecony balkon” wręczono 30 sierpnia podczas festynu miejskiego na Placu Biegańskiego, organizowanego w ramach tegorocznych 23. Dni Częstochowy.
Źródło: UM Częstochowy