Marcin Skalik zdobył swój pierwszy seniorski medal i wszystko wskazuje na to, że tradycje rodzinne będą kultywowane.
Pilot Aeroklubu Częstochowskiego po słabszej pierwszej konkurencji. potem latał coraz lepiej i powoli przesuwał się w klasyfikacji generalnej. Przed lądowaniami musiał jednak liczyć na błąd rywali. Pomocną dłoń podał mu Krzysztof Wieczorek. Doświadczony pilot Aeroklubu Krakowskiego popełnił kilka błędów, przez co z drugiego miejsca spadł poza podium. Swoją szansę wykorzystał Marcin, lądował na tyle poprawnie, że zdobył brązowy medal. Wygrał Bolesław Radomski, drugi był Michał Wieczorek.
Skalik po raz trzeci z rzędu został także mistrzem Polski juniorów.- Najbardziej cieszy mnie drugie miejsce w Pucharze Polski, bo to w pewnym sensie ustawia mnie przed przyszłorocznym sezonem. Oczywiście cieszę się z podium Mistrzostw polski, ale to drugie miejsce w Pucharze sprawia, że mogę spać spokojnie, bo wiem że jestem w kadrze na uprzywilejowanym miejscu. Sytuacja z tego roku, gdzie po Mistrzostwach Świata, po tym jak w klasie Advanced zdobyłem razem z Jarkiem Sysio złoty medal, okazało się że latałem poza konkursem już nie będzie miała miejsca – mówi Skalik.
W pierwszej dziesiątce mistrzostwa Polski uplasowało się jeszcze dwóch pilotów Aeroklubu Częstochowskiego. Krzysztof Skrętowicz był piąty, a Janusz Darocha szósty. W drugiej dziesiątce sklasyfikowany został Marcin Górnik.
Źródło: Aeroklub Częstochowski