Strona główna SportSporty motorowe Marcel Kasprzycki w TOP10 międzynarodowego kartingowego Rok Cup Superfinal 2020

Zakończyły się najważniejsze w sezonie kartingowym, międzynarodowe zawody Rok Cup Superfinal 2020.W pierwszej dziesiątce sklasyfikowany został częstochowianin Marcel Kasprzycki.

W sportowych zmaganiach na włoskim torze Franciacorta Karting wzięło udział 261 najlepszych kierowców kartingowych z całego świata. Reprezentujący Polskę częstochowianin Marcel Kasprzycki zajął bardzo wysokie 10. miejsce w klasie mini, w której rywalizował z 93 zawodnikami. To ogromny sukces młodego sportowca, choć on sam przyznaje, że czuje pewien niedosyt.

Jedenastolatek prezentował świetną formę i doskonałą jazdę podczas wszystkich wyścigów klasyfikacyjnych. Pierwsze dwa biegi odbywały się w deszczowych warunkach. Pomimo trudnej, mokrej nawierzchni Marcel ukończył je kolejno na trzeciej i czwartej pozycji. Trzeci bieg, już na suchym torze, wygrał w pięknym stylu.  Niestety z uwagi na niesprawne sprzęgło, w wyścigu finałowym nie miał szansy pojechać na sto procent swoich możliwości i linię mety przekroczył jedenasty.
Źródło: materiały prasowe

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl