Strona główna Miasto Lato z Częstochową dla dzieci z Litwy, Łotwy i Ukrainy

W dniach 10-17 sierpnia Częstochowa będzie gościć dzieci i młodzież  z zaprzyjaźnionych szkół z Litwy, Łotwy i Ukrainy. 

W ramach wizyty przybędzie do naszego miasta 15 uczniów i dwóch opiekunów z Państwowego Polskiego Gimnazjum w Rezekne, 15 uczniów i dwóch opiekunów ze Szkoły Marii Magdaleny we Lwowie oraz 3 osoby z Litwy, będące laureatami konkursów organizowanych przez V LO im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

W programie wizyty przewidziano poznanie Częstochowy i naszego regionu oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Kraków, Pieskową Skałę, Ojców, Olsztyn,  Biskupice czy Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Przewidziane są również zajęcia rekreacyjne i sportowe, np. strzelanie z łuku czy przejażdżka rowerami wodnymi  w Parku Lisiniec w Częstochowie. Wizyta możliwa jest dzięki wsparciu częstochowskiego samorządu.

Organizatorami pobytu są Zespół Szkół im. J. Kochanowskiego, Szkoła Podstawowa nr 21 im. ks. Konarskiego i V LO im. A. Mickiewicza.

Spotkanie z młodzieżą w Urzędzie Miasta zaplanowano w sali sesyjnej we wtorek, 10 sierpnia o godz. 11.30.

Źródło: UM Częstochowy

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl