Strona główna SportŻużel Łaguta, Jensen i Holta ścigali się w Szwecji

Żużlowcy KantorOnline Viperprint Włókniarza startowali we wtorek, 2 września w szwedzkiej Elitserien. W barwach Smederny Eskilstuna pojechał Grigorij Łaguty, który nie może zaliczyć swojego występu do udanych.

W spotkaniu przeciwko Rospiggarnie Hallstavik Rosjanin pojawił się na torze czterokrotnie. W pierwszym swoim biegu zaliczyć taśmę, w drugim był ostatni, trzeci wygrał, zostawiając w tyle Chrisa Harrisa, Macieja Janowskiego i Pawła Przedpełskiego, a w czwartym przywiózł jedno „oczko”. Jego drużyna przegrała w rewanżu o półfinał z Rospiggarną 40:50 i odpadła z dalszych rozgrywek.

Podobnie było w przypadku Dackarny Malilla, którą reprezentują Michael Jepsen Jensen i Rune Holta. Drugi ćwierćfinałowy mecz zakończył się zwycięstwem Indianerny Kumpla 58:32. Duńczyk pojawił się na torze aż siedem razy, ale zdobył tylko 8 punktów. Norweg z polskich obywatelstwem wystartował sześciokrotnie i przywiózł w sumie 9 „oczek”.

Źródło: własne

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl