Strona główna Edukacja Kreatywny ogród zabaw

Po raz drugi w te wakacje teren przed Willą Generała zmieni się w prawdziwy ogród. Muzeum Częstochowskie zaprasza 2 sierpnia wszystkie dzieci i ich opiekunów na sobotę pełną nieskrępowanych harców, artystycznych gier i zabaw oraz kreatywnych łamigłówek. 

– Plac zabaw to nie tylko piaskownica, huśtawka i karuzela. My chcemy odkurzyć stare zabawy podwórkowe, wyciągnąć stanowiska plastyczne i pobudzić wyobraźnie najmłodszych na wiele sposobów – zachęcają organizatorzy.

Zabawę rozpoczną o godz. 10  bajki-rozrabiajki napędzane przez kolektyw KARTON. Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami… wszystko stanęło na głowie, dzieciaki wpadły do bajki, a rodzice za nimi. Teraz wspólnie trzeba będzie nieźle narozrabiać, by opowiedzieć tę historię do końca i wydostać się z powrotem.

Podczas zabawy rozwiązany zostanie worek z kreatywnymi pomysłami na to, jak spędzać czas z dziećmi i nadążać za ich zachłanną potrzebą wciąż nowych atrakcji. Przed uczestnikami otworzą się królestwa plastyki, muzyki, teatru i niczym nieograniczonej wyobraźni.

O godzinie 12 odbędą się warsztaty tańca irlandzkiego dla najmłodszych. Zespół Tańca Irlandzkiego Celtomanaia poprzez zabawę muzyką i ruchem  zabierze dzieci w magiczną wyprawę na Zieloną Wyspę.

W godz. 13-16  grupa Twierdza wciągnie najmłodszych w szaleństwa związane z grami planszowymi. W ruch pójdą pionki, plansze oraz karty układając się w setki konfiguracji i wariantów. Do dyspozycji będzie dużo tytułów skierowanych specjalnie dla dzieci, a projektanci współczesnych gier planszowych zadbali o to, by każdy z nich gwarantował czas pełen emocji i wolny od nudy.

Źródło: własne

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl