Strona główna Komunikacja Kolejny etap rewitalizacji Starego Rynku. Utrudnienia w ruchu

Od wtorku, 18 lutego w związku z kolejnym etapem rewitalizacji Starego Rynku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w obrębie placu budowy - informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie.

– Już za kilka miesięcy będziemy mieć na nowo zagospodarowane to historyczne miejsce. Do momentu, kiedy się to stanie, musimy liczyć się z utrudnieniami – informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie. – Choć nie jest to inwestycja realizowana przez MZDiT, to swoim zasięgiem obejmuje także pas drogowy ulicy Mirowskiej. Od 18 lutego właśnie w ulicy Mirowskiej rozpoczną się prace związane z przebudową Starego Rynku.

Ruch samochodów na odcinku ul. Mirowskiej między pl. Daszyńskiego a ul. Nadrzeczną będzie odbywał się tylko po jednym pasie drogi od centrum w kierunku Zawodzia. W kierunku przeciwnym ul. Mirowska zostanie zamknięta dla ruchu , a plac budowy pozwoli ominąć objazd przez ul. Nadrzeczną i dalej ul. Warszawską do pl. Daszyńskiego.

Od 18 lutego do odwołania zmianie ulegną trasy części autobusów MPK poruszających się w obrębie centrum (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

MZDiT przewiduje, że zmiana organizacji ruchu i tras autobusów MPK potrwa maksymalnie do maja.

Źródło: własne, MZDiT w Częstochowie

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl