Strona główna Kultura i rozrywkaMuzyka Kolędowanie z Enejem w Miejskim Domu Kultury (zdjęcia)

W poniedziałek, 14 stycznia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie wystąpił zespół Enej z wyjątkowym koncertem z okazji premiery krążka "Kolędy pod wspólnym niebem".

Na płycie „Kolędy pod wspólnym niebem” znalazł się zbiór trzynastu najbardziej znanych, najbliższych naszym sercom kolęd i pastorałek w autorskich aranżacjach, w języku polskim i ukraińskim. Ze sceny wybrzmiały takie utwory jak: Gdy się Chrystus rodzi, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Wśród nocnej ciszy, czy Bóg się rodzi.

Zespół po raz kolejny w swojej muzycznej przygodzie sięgnął po gatunkowy eklektyzm, nie bojąc się nawiązywania do przeróżnych stylów, mając jednocześnie pełną świadomość przywiązania do bliskich wszystkim, tradycyjnych linii melodycznych.

Źródło: własne

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl