Grupa Romana otrzymała certyfikat za kultywowanie folkloru ludowego i biesiadnego na scenach Polski i Europy. Dołączyła tym samym do prestiżowego grona laureatów i użytkowników zastrzeżonego godła ” Najlepsze w Polsce”- „The Best in Poland”. –
Kapela gra obecnie w składzie : Roman Kryst – akordeon, Grzegorz Leonarcik – kontrabas, Jan Światek – klarnet, Marek Biszczak – gitara.
Uroczyste wręczenie statuetek „Hipolita” i certyfikatów z udziałem zaproszonych władz i osobistości ze świata gospodarki , nauki i kultury, oraz mediów odbędzie się 9 kwietnia w Pałacu Działyńskich na Starym Rynku w Poznaniu.
Podczas uroczystości Grupa Romana zagra w pałacu nieoficjalny hymn Częstochowy „Hej Częstochowa, hej Częstochowa niech Łódź , Warszawa, Kraków się schowa….”.
Źródło: materiały prasowe