Czy płytki podłogowe to już przeżytek?
Przegląd należy rozpocząć od najpopularniejszego zastosowania płytek. Ich efektowna prezencja, łatwość w utrzymywaniu czystości oraz duża wytrzymałość to cechy, przez które materiał ten stał się oczywistym wyborem na etapie wykańczania podłóg kuchni oraz łazienek. Polerowane i matowe gresy fenomenalnie prezentują się w przestrzeniach szczególnie narażonych na powstawanie zabrudzeń, jednak potencjał drzemiący w tym elemencie dekoracyjnym jest znacznie większy. Ciemne gresy grafitowe i antracytowe idealnie komponują się z wystrojem sypialni oraz salonów urządzonych w stylach industrialnym i glamour, a możliwość wykorzystania płytek imitujących drewno sprawia, że wprowadzenie do ulubionych pomieszczeń stylu Hampton może okazać się znacznie łatwiejsze, niż się to początkowo wydawało. Panele i parkiety w przestrzeniach przeznaczonych do wypoczynku są w odwrocie, a ich miejsce zajmują gresy drewnopodobne – Klink.pl posiada w swoim asortymencie szeroką gamę produktów z tej kategorii. Dlatego jeśli poszukujesz mniej oczywistych rozwiązań, koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu i postaw na wykończenie sypialni, której pozazdrości Ci każdy!
Jeśli nie podłoga, to co?
Aranżacja wnętrz przy wykorzystaniu płytek może przyjąć również inne formy. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć o gresach polerowanych w pastelowych odcieniach, które stanowią interesujące przełamanie dla stosowanych w wykończeniach łazienek klasycznych rozwiązań. W tym kontekście szczególnie warto zwrócić uwagę na nieregularność wzoru wybranych płytek, ponieważ małe przestrzenie – a one przecież najczęściej dotyczą łazienek – przy wykończeniu ścian jednostajnymi, powtarzającymi się zdobieniami skutkują ich optycznym zmniejszeniem. Stawiając na wygładzane i matowe gresy, można natomiast uzyskać w swojej łazience powiew luksusu za stosunkowo niewielką cenę. Z kolei planując wykończenie kuchni, warto zastanowić się nad wykorzystaniem płytek cegłopodobnych w intensywnej kolorystyce. Glazura w przypadku tej przestrzeni wciąż jest rzadko wykorzystywana, mimo że wysoka wartość estetyczna takiego rozwiązania przemawia na korzyść wykończenia jednej lub kilku ścian w kuchni właśnie w ten sposób.
Kolorystyka elementów dekoracyjnych a finalny efekt – jaki odcień płytek wybrać?
Każda osoba stająca przed zadaniem aranżacji wnętrza swojego domu lub mieszkania napotka fundamentalny problem, jakim jest dostosowanie kolorystyczne poszczególnych elementów wystroju wnętrza. Stoły i zabudowa kuchenna powinny bowiem współgrać z typem wybranego materiału wykończeniowego podłogi, natomiast poszczególne pomieszczenia powinny tworzyć razem spójną, niezaburzoną w żaden sposób stylistyczną całość. Przed rozpoczęciem działań warto zatem zaplanować paletę odcieni dominujących w poszczególnych przestrzeniach i oprzeć się na dwóch silnych, dominujących kolorach. Będą one uzupełnione barwami o bardziej neutralnym charakterze, czyli czernią i bielą, a uzyskana w ten sposób możliwość komponowania ze sobą odcieni sprawi, że na etapie aranżacji wnętrz nie doświadczysz problemu z wyborem kolorystyki. To właśnie dlatego płytki ceramiczne cieszą się w ostatnich latach tak dużą popularnością – bazując na materiałach o ściśle określonej kolorystyce, ograniczasz pole swojego działania do wyboru pomiędzy odcieniami brązu lub bieli. Gresy pod tym względem mają przewagę nad pozostałymi elementami, ponieważ dają pełną swobodę i pozwalają wybierać pomiędzy nawet najbardziej nietypowymi kolorystykami. W zaciszu Twoich czterech ścian wspólnie stworzą pełną kompozycję architektoniczną.Źródło: Artykuł sponsorowany