Strona główna Aktualności Dwie akcje ratunkowe na Północy i w centrum miasta

We wtorek, 21 maja w Alei Marszałkowskiej w dzielnicy Północ i Al. NMP doszło do dwóch akcji ratunkowych. W obu przypadkach zagrożone było ludzkie życie.

We wtorek przed godz. 21 służby ratunkowe otrzymały informację o upadku mężczyzny z kładki dla pieszych w Alei Marszałkowskiej (tzw. korytarz północny). Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przekazał, że mężczyzna z oznakami życia został przetransportowany karetką do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP, gdzie obecnie przechodzi szczegółową diagnostykę. Jak poinformował Łukasz Majewski, rzecznik szpitala, pacjent trafił na SOR z poważnymi złamaniami kończyn dolnych.

Również we wtorek wieczorem służby interweniowały w Al. NMP. Zgłoszenie dotyczyło osoby będącej w stanie zagrożenia życia.

Źródło: własne, Częstochowskie Informacje

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl