Strona główna SportLekkoatletyka Dwa medale częstochowskiego lekkoatlety w Halowych Mistrzostwach Polski
0 komentarze 65 views

Dwa medale częstochowskiego lekkoatlety w Halowych Mistrzostwach Polski

Młodzieżowiec CKS-u Budowlani Oliwier Mutwil zdobył dwa srebrne medale podczas Halowych Mistrzostw Polski, które w dniach 29 lutego i 1 marca odbywały się w Toruniu.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 300 zawodniczek i zawodników, wśród nich również lekkoatleci CKS-u Budowlani. W gronie częstochowskich zawodników najlepiej zaprezentował się Oliwier Mutwil, który wywalczył dwa srebrne medale w kategorii młodzieżowej. W pierwszy dniu rywalizacji osiągnął drugi rezultat (3:52, 32 min.) w biegu na dystansie 1500 m. Następnego dnia ustanowił rekord życiowy na dystansie 3000 metrów (8:29,75 min.). W kategorii seniorów dało to mu dwukrotnie 5. miejsce.

Bardzo blisko medalu w kategorii seniorów był Jakub Jelonek, który w chodzie sportowym na dystansie 5000 m zajął 4. lokatę z czasem 19:59,76 min.

Jelonek przygotowuje się również do Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na dystansie 50 km. Podczas tej imprezy (21.03) będzie walczył o uzyskanie minimum na Igrzyska Olimpijskie do Tokio, które wynosi 3 godz. 50 min.

Źródło: CKS Budowlani

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl