Strona główna Policja Częstochowski policjant przypadkowo postrzelił człowieka, witając Nowy Rok. Jest akt oskarżenia

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie postrzelenia w Sylwestra 50-letniego mężczyzny. Na ławie oskarżonych zasiądzie częstochowski policjant.

Do zdarzenia doszło 1 stycznia 2018 roku w miejscowości Wygoda w gminie Konopiska. 50-latek, który witał Nowy Rok ze znajomymi, w trakcie odpalania fajerwerków poczuł silny ból w ramieniu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Blachowni. Chirurg wydobył z rany metalowy przedmiot. Okazało się, że był to pocisk kaliber 9 mm.

Biegły z zakresu broni i amunicji ustalił,  że strzał został oddany z posesji należącej do policjanta. Na miejscu znaleziono kilka sztuk broni palnej będącej własnością funkcjonariusza pracującego w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Policjant został zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy. 

– Podejrzany usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednią utratę życia lub uszczerbek na zdrowiu, a także nieumyślnego spowodowania lekkich obrażeń ciała – informuje Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. – Nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.

Przestępstwo to zagrożone jest karą więzienia do 3 lat.

Źródło: własne

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl