Strona główna Policja Częstochowska policja podsumowała wakacje. Było bezpieczniej niż w 2018 roku

Komenda Miejska Policji w Częstochowie podsumowała wakacje. W tym czasie w wypadkach drogowych na terenie Częstochowy i powiatu zginęło o 5 osób mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Bezpieczny był wypoczynek nad wodą.

Trwające od 19 czerwca ogólnopolskie działania „Bezpieczne Wakacje 2019” zakończyły się w minioną niedzielę. W czasie tegorocznych wakacji na częstochowskich drogach zginęły 4 osoby (o 5 mniej niż w roku ubiegłym), a 162 zostały rannych. Policjanci z drogówki zatrzymali ponad 140 pijanych kierowców. Podczas prowadzonej akcji sprawdzane były także pojazdy turystyczne przewożące dzieci i młodzież na kolonie i obozy wakacyjne.

W czasie imprez, festynów i pikników rodzinnych policjanci przeprowadzili szereg akcji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań w okresie wakacji. Wydział Prewencji KMP w Częstochowie wspólnie z funkcjonariuszami pionu prewencji oraz pionu kryminalnego skontrolował ponad 260 miejsc rozrywki oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym czasie policjanci ujawnili 191 sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych społecznie. Bezpieczny był również wypoczynek nad wodą. W tym roku doszło do jednego utonięcia.

Źródło: KMP Częstochowa

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl