Policjanci przypomnieli, że osoby udające się na groby bliskich muszą być przygotowane na zmiany w organizacji ruchu na drogach w rejonach cmentarzy (zakazy parkowania, ruch jednokierunkowy). Wykaz utrudnień znajduje się na stronie internetowej śląskiej policji.
Kolejnym ważnym tematem poruszonym przez policjantów było bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi przypomnieli, że w okresie jesienno-zimowym wcześniej zapada zmrok, co zmniejsza widoczność na drogach.
Pamiętajmy, że w okolicach cmentarzy będzie się poruszało wielu pieszych, w tym dużo osób starszych, a zmienna aura wpływa niekorzystnie na warunki podróżowania. Z tego też powodu mundurowi zachęcali wszystkich pieszych, aby w miarę możliwości zakładali jasne ubrania i nosili elementy odblaskowe, dzięki którym będą widoczni dla kierowców z dużych odległości.
Policjanci podkreślili, że stosowanie się do sygnałów i poleceń wydawanych przez mundurowych z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach. Bądźmy jednak przygotowani, że mimo starań funkcjonariuszy możemy napotkać utrudnienia. Czasami więc lepiej zrezygnować z własnego pojazdu i pojechać na cmentarz transportem publicznym.
O tym jak zachować się na drodze, gdzie ruchem kieruje policjant przeczytacie na stronie internetowej śląskiej policji.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku w okresie Wszystkich Świętych na śląskich drogach doszło do 12 wypadków, w których rannych zostało 11 osób, a jedna straciła życie.
Z uwagi na zbliżające się święto, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podczas wydarzenia wręczali elementy odblaskowe.










Źródło: KMP Częstochowa