Strona główna Miasto Częstochowa mówi stop uzależnieniom i przemocy

W Ratuszu Miejskim we wtorek, 1 grudnia samorząd miasta podpisał porozumienie  z organizacjami pozarządowymi w sprawie przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy.

Porozumienie w ramach Partnerstwa Aktywności Lokalnej w imieniu  Częstochowy podpisał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, a w imieniu partnerów Iwona Michalska–Wierusz oraz Sylwia Polańska z Częstochowskiego Stowarzyszenia „Etoh”.

Celem porozumienia jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i zwiększenie ochrony osób dotkniętych przemocą oraz przeciwdziałanie uzależnieniom. Jego liderem jest miasto, które swoje działania realizuje przy pomocy Częstochowskiego Centrum Interwencji Kryzysowej . Partnerzy są odpowiedzialni m.in. za organizację konferencji, spotkań i warsztatów oraz realizację innych działań o charakterze profilaktycznym, opiekuńczo-wychowawczym, psychoedukacyjnym, terapeutycznym, socjoterapeutycznym, korekcyjno-edukacyjnym.

Częstochowski Dzień Profilaktyki pod hasłem „Nie gódź się na przemoc. Pomóż sobie i innym” poświęcony był przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i uzależnieniom od substancji psychoaktywnyh.

W programie konferencji, którą otworzył zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak, znalazła się m.in. prezentacja sondażu ulicznego o postrzeganiu przemocy przeprowadzonego przez studentów Akademii im. Jana Długosza, wystąpienie grupy teatralnej z Zakładu Karnego w Lublińcu pod opieką Ewy Gimińskiej, wykład „Uzależnienia a przemoc” Joanny Banasiak, eksperta PaT, pedagoga szkolnego ZST w Częstochowie; debata o przemocy z udziałem licealistów i studentów oraz mini scenki o tym, gdzie szukać pomocy w wykonaniu studentów AJD.

Źródło: UM Częstochowy

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl