– Zarezerwowaliśmy 15 tys. zł na publiczne stacje naprawcze dla rowerów, czyli uda nam się kupić 3, 4 tego typu urządzenia – informuje Łukasz Kot, społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej w Częstochowie.
Obecnie trwają konsultację dotyczące lokalizacji samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Głosować można na facebooku na stronie https://www.facebook.com/events/1436229456639359/ lub wypełniając ankietę , która znajduje się na http://www.survio.com/survey/d/S9K8C7E1P2N4Z9H1O. Jak dotąd najwięcej głosów oddano na ustawienie stacji w okolicach placu Biegańskiego, promenadzie Czesława Niemena i w Centrum Handlowym „Jagiellończycy”.
Pomysł samoobsługowych stacji naprawy rowerów zespołu IBOMBO narodził się z nagłych, losowych kłopotów technicznych z rowerem podczas jazdy. Wyposażone są one w stojak serwisowy, zestaw narzędzi i pompkę rowerową. Dodatkowo skanując smartphonem QR CODE na stacjach naprawczych można dowiedzieć się jak naprawić daną usterkę.
Już ponad 100 stacji służy rowerzystom w Polsce – Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Zielonej Górze, Oleśnicy, Grodzisku Wielkopolskim, Ostrołęce, Kielcach, Radomiu, Grudziądzu, Suwałkach, Lesznie, Rydzynie, Radomsku, Łomiankach, Mosinie, Raszkowie, a nawet w Afryce u bram Sahary (M’hamid – Maroko), w Himalajach na najpiękniejszym na świecie trekkingowym szlaku rowerowym – Annapurna Circuit, w stolicy Kirgistanu – Biszkeku, na jednej głównych ulic.
Źródło: własne