Strona główna Miasto Bulwary Warty posprzątane (zdjęcia)
0 komentarze 110 views

Bulwary Warty posprzątane (zdjęcia)

W minioną sobotę, 22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi ę odbyła się akcja „Sprzątamy bulwary Warty – zabierz ze sobą elektrograty”. Do wzięcia w niej udziału zachęcało Centrum Usług Komunalnych, któremu z organizacyjną pomocą przyszła Politechnika Częstochowska.

W zbiórce śmieci wziął udział również prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który powitał chętnych do pracy na parkingu hotelu Scout.

Dodatkowymi elementami programu były: zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych prowadzona przez STALA Group i gra terenowa „Inwestuj w naszą planetę” przygotowana przez Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej oraz koło naukowe ,,GeneInUse”. Zwieńczeniem wydarzenia był poczęstunek oraz rozdanie nagród.

– Był to spacer połączony z oczyszczaniem brzegów rzeki, czyli rekreacyjnej części miasta. Jako wspólne działanie zapada w pamięć, a tym samym przekłada się na edukację dzieci i młodzieży – komentowała Emilia Kulig z CUK.

Źródło: UM Częstochowy

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl