Kryminalni z częstochowskiej „jedynki” zatrzymali trzeciego z mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie, do którego doszło 5 sierpnia w centrum miasta. Sąd po przeanalizowaniu materiału dowodowego aresztował 26-latka na 2 miesiące.
Do zdarzenia doszło 5 sierpnia w centrum Częstochowy. Jak ustalili śledczy, dwóch mężczyzn idących chodnikiem zostało zaatakowanych przez sprawców, którzy bili ich i kopali po całym ciele. Obrażenia ciała pokrzywdzonych były poważne. Agresorzy uciekli z miejsca zdarzenia, ale dwóch z nich bardzo szybko zostało namierzonych i zatrzymanych przez policjantów. 20-latek trafił na miesiąc do tymczasowego aresztu. Wobec 18-latka zastosowane zostały natomiast środki zapobiegawcze w postaci dozoru i zakazu opuszczenia kraju. Śledczy ustalili też tożsamość trzeciego z podejrzanych. Do jego zatrzymania doszło w poniedziałek, 20 sierpnia po południu na ulicy Dekabrystów w Częstochowie.
W środę, 22 sierpnia 26-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzut pobicia o charakterze chuligańskim.
O brutalnym pobiciu pisaliśmy również tutaj.
Źródło: KMP Częstochowa