Przed dwoma ostatnimi kolejkami rundy zasadniczej częstochowianie tracili do ósmej Jagiellonii Białystok trzy punkty i pozostawali w grze o grupę mistrzowską. W piątek w Krakowie musieli jednak wygrać. Tymczasem Raków już od 11. minuty meczu musiał odrabiać straty. Po obejrzeniu powtórki sędzia Mariusz Złotek dopatrzył się zagrania ręką Kamila Piątkowskiego i podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienił nie kto inny jak Jakub Błaszczykowski. Częstochowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale brakowało skuteczności.
W drugiej części spotkania Raków wciąż szukał swoich okazji. Przez prawie kwadrans nie potrafił jednak sforsować defensywy gospodarzy. W 59. minucie wyrównał Petr Schwarz, a dziewięć minut później częstochowianie wyszli na prowadzenie. Sędzia uznał, że Lukas Klemenz nieprawidłowo zagrał piłkę w polu karnym i wskazał na „jedenastkę” dla gości, którą pewnie wykorzystał Felicio Brown Forbes. Raków nie cieszył się długo z prowadzenia. W 78. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Rafał Janicki i strzałem głową pokonał Jakuba Szumskiego. Gdy wydawało się, że mecz może zakończyć się podziałem punktów, tuż przed jego końcem gospodarze objęli prowadzenie. Świetnym strzałem popisał się Vukan Savicević, który pokonał Szumskiego i zapewnił Wiśle zwycięstwo.
Jak się później okazało, ósma w tabeli Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe 3:0 ŁKS Łódź i tym samym stało się jasne, że w grupie mistrzowskiej zabraknie miejsca dla Rakowa.
Częstochowianie po porażce z Wisłą Kraków spadli na 11. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej zmierzą się już 14 czerwca w Bełchatowie z Zagłębiem Lubin.
Wisła Kraków – Raków Częstochowa 3:2 (1:0)
Wisła: Buchalik – Hebert, Klemenz, Janicki, Burliga (64. Niepsuj) – Basha (70. Kuveljić), Żukow, Hołownia, Błaszczykowski, Boguski, Savicević (90. Sadlok)
Raków: Szumski – Petrasek, Piątkowski, Tudor, Jach, Sapała (89. Poletanović), Schwarz, Bartl (77. Kościelny), Tijanić, Musiolik, Brown Forbes Żółte karki: Savicević, Basha, Hołownia, Klemenz – Brown Forbes, Tijanić
Źródło: własne, www.rakow.com