Akcję organizuje Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, a jej celem jest propagowanie wiedzy o zdrowiu – szczególnie o niebezpieczeństwie chorób raka piersi, dotykającym kobiety – oraz zachęcanie do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w miasteczku zorganizowanym na Placu Biegańskiego (np. usg piersi i tarczycy, mammografia, cytologia).
Tradycyjny już Marsz Różowej Wstążki, który rozpocznie się o godz. 12 na placu Daszyńskiego poprzedzi konferencja „Razem zadbamy o zdrowie”, w Kamienicy Kupieckiej. Początek o godz. 9, a w programie debata z udziałem specjalistów – lekarzy z różnych dziedzin.
Honorowy patronat nad kampanią objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych.
Źródło: UM Częstochowy