Strona główna Policja Koronawirus. Policyjne kontrole w komunikacji miejskiej i sklepach (zdjęcia)
0 komentarze 83 views

Koronawirus. Policyjne kontrole w komunikacji miejskiej i sklepach (zdjęcia)

Częstochowscy policjanci kontrolują, czy w środkach komunikacji miejskiej oraz sklepach przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego w związku z czwartą falą epidemii koronawirusa.

Mundurowi z garnizonu częstochowskiego wsparci patrolami straży miejskiej kontrolowali placówki handlowe i środki transportu publicznego zwracając uwagę, czy obowiązujące przepisy związane z pandemią są przestrzegane przez mieszkańców miasta i powiatu. Na co dzień policjantów można spotkać wszędzie, gdzie w jednym miejscu gromadzi się więcej osób, bo właśnie tam wzrasta ryzyko zakażenia się.

– W ramach piątkowych działań policjanci ujawnili 79 osób, które nie przestrzegały nakazu zasłaniania ust i nosa w  przestrzeni zamkniętej – informuje podkom. Sabina Chyra – Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie. – Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa maseczką w sklepie, w kościele, w kinie, w przychodni czy w autobusie.

Częstochowska policja przypomina, że zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, potwierdzający: całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa, zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.

W Polsce nadal występuje stan epidemii, w dodatku jesienna aura sprzyja przeziębieniom czy zachorowaniom na grypę, dlatego w dalszym ciągu należy utrzymywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos oraz często dezynfekować dłonie.

Źródło: KMP Częstochowa

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl