AktualnościEdukacjaFelietonyGospodarkaKomunikacjaKościółKultura i rozrywkaMiastoPolicjaRegionSportZdrowie
Piłka nożna
Skra złapała zadyszkę. Hutnik wygrywa na „Lorecie"
SAS 19.04.2021 14:21

Po serii zwycięstw, piłkarze Skry w ostatnich meczach niestety obniżyli loty i popadli w mały kryzys. W sobotę, 17 kwietnia na zalanym wodą boisku musieli uznać wyższość niżej notowanego Hutnika Kraków. Porażka 0:1 była trzecią z rzędu i sprawiła, że baraże o Fortuna 1. Ligę wcale nie są jeszcze takie pewne.

Obie drużyny od pierwszych minut musiały mierzyć się z nasilającymi się opadami deszczu. W takich warunkach nie trudno było o przypadkowość. Hutnik zagroził Skrze już w pierwszej akcji meczu, kiedy to po strzale Krzysztofa Świątka piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Mikołaja Biegańskiego. Z upływem minut to Skra była częściej przy piłce, ale brakowało wykończenia akcji. W 20. minucie w sukurs Kamilowi Wojtyrze przyszła... kałuża, ale nie udało mu się skorzystać z tej okazji. Chwilę później groźnie uderzał Krzysiek Napora, bramkarz gości wybronił tę sytuację z największym trudem. Cztery minuty później kąśliwym strzałem pokonać Arkadiusza Leszczyńskiego spróbował jeszcze Piotrek Nocoń, ale znów zabrakło kilku centymetrów. Ekipa z Krakowa nie stworzyła w tej części gry wielkiego zagrożenia pod bramką „Biegana", ale z pewnością warto odnotować dwa celne strzały Hutnika pod koniec pierwszej połowy. Oba niestety sprekurowane przez niewymuszone błędy częstochowskiej defensywy.

Druga część meczu mogła się ułożyć po myśli podopiecznych trenera Marka Gołębiewskiego. W 52. minucie po faulu na Wojtyrze z rzutu wolnego pocelował Radek Gołębiowski. Goście brak utraty bramki zawdzięczali tylko fenomenalnej paradzie Leszczyńskiego. Chwilę później mocno uderzał jeszcze Hubert Sadowski. Hutnik wydawał się być w opałach, ale niestety po tym bardzo dobrym fragmencie Skra nie poszła za ciosem. Grząska murawa i kałuże zwiększały szansę na przypadkowe zagrania i niestety obróciły się przeciwko miejscowym w 65. minucie. Zawodnik o najdłuższym nazwisku w protokole meczowym, czyli Ahmed Hafez Hussein Abdallah uderzył w zamieszaniu sprzed pola karnego, piłka rykoszetem odbiła się od wprowadzonego w drugiej połowie Maćka Kazimierowicza i zatrzepotała w bramce, nie dając większych szans Biegańskiemu.

Później Skra miała wiele okazji na doprowadzenie przynajmniej do remisu. W 70. minucie sprzed pola karnego silnego uderzenia spróbował „Kazik", ale goście dali radę się wybronić. Kilka minut później dwa rzuty wolne wykonywał Piotrek Nocoń. Niestety i tutaj zabrakło pomysłu, precyzji i szczęścia. W 83. minucie wydawało się, że w końcu dopniemy swego. W polu karnym faulowany przez Miłosza Drąga był Kamil Wojtyra. Sędzia ani przez chwilę nie miał wątpliwości, że należał nam się rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale niestety nawet w takiej sytuacji górą był bramkarz krakowian. Mimo prób wyrównania do samego końca, nie udało się ani razu umieścić piłki w bramce przeciwnika. Trzecia porażka z rzędu stała się faktem i mocno ostudziła zapędy Skry na awans do Fortuna 1. Ligi.

- Bardzo chcieliśmy przełamać się po tych dwóch porażkach, ale zmęczenie znów dało znać o sobie. To szczęście, które dotąd było po naszej stronie odwróciło się. Mamy na tyle punktów, że ligowy byt na pewno sobie zapewnimy. Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że z powodu kontuzji wypadło nam dwóch podstawowych zawodników – Adamowie Olejnik i Mesjasz, który złamał kość w przedramieniu. Jeden strzał zadecydował dziś o porażce. Taka czasami jest piłka – przyznał na pomeczowej konferencji trener Marek Gołębiewski.

W zupełnie innym nastroju po meczu na „Lorecie" mógł być opiekun gości, Szymon Szydełko: - Zagraliśmy konsekwentnie z tyłu, nie chcieliśmy dać nabrać Skrze pewności siebie i to nam się udało. Na początku drugiej połowy Skra uzyskała przewagę, o zdobyciu przez nas bramki gospodarze rzucili się do przodu, mieli rzut karny, ale dowieźliśmy zwycięstwo do końca. Mieliśmy też swoje akcje zaczepne, nie grało się tutaj łatwo, bo Skra to dobra drużyna. Co do warunków atmosferycznych, to z drużyn, które dziś grały my i tak mieliśmy chyba nienajgorsze warunki. Na boiskach z naturalną nawierzchnią mogło być dziś dużo gorzej – podsumował szkoleniowiec Hutnika.

Skra Częstochowa – Hutnik Kraków 0:1 (0:0)

Skra: Biegański, Brusiło, Sadowski, Holik, Napora, Nocoń Ż, Gołębiowski (Kazimierowicz), Noiszewski, Niedbała (Warnecki), Milasius (Pietraszkiewicz), Wojtyra Ż

Hutnik: Leszczyński, Wojcinowicz, Kędziora, Drąg Ż, Świątek (Kieliś), Zmorzyński Ż, Bernal Davo (Jaklik), Stawarczyk Ż, Abdallah Ż (Handzlik), Kitliński (Bełczowski), Olszewski

Źródło: Skra Częstochowa