AktualnościEdukacjaFelietonyGospodarkaKomunikacjaKościółKultura i rozrywkaMiastoPolicjaRegionSportZdrowie
Piłka nożna
Zwycięstwo Rakowa z Wartą Poznań i powrót na fotel lidera
SAS 30.11.2020 08:31

Częstochowski Raków pokonał w niedzielę, 29 listopada w Bełchatowie 1:0 Wartę Poznań i wrócił na fotel lidera PKO Ekstraklasy. Bramka na wagę zwycięstwa padła w 90. minucie z rzutu karnego.

W pierwszych minutach meczu niewiele działo się na boisku. W 14. minucie goście byli w kontrataku, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Chwilę później po błędzie w obronie Andrzeja Niewulisa w dogodnej sytuacji znalazł się Jan Grzesik. Na szczęście jego strzał został zablokowany. W 28. minucie Oskar Zawada zdobył gola dla Rakowa, ale po skorzystaniu z systemu VAR sędzie nie uznał bramki. W 35. minucie Ivi Lopez znalazł się w sytuacji sam na sam z Danielem Bielicą. Niestety, hiszpański piłkarz uderzył obok słupka. Pierwsza część spotkania skończył się bezbramkowym remisem.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy świetną okazję miał Patryk Kun, ale jego strzał był niecelny. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 89. minucie faulu w polu karnym dopuścił się zawodnik Warty. Sędzia wskazał na jedenastkę, którą wykorzystał Vladislavs Gutkovskis. Częstochowianie wygrali z Wartą 1:0 i wrócili na fotel lidera. Na drugą Legią Warszawa mają punkt przewagi.

Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Raków: Szumski - Piątkowski, Niewulis, Schwarz, Bartl (46. Tudor), Poletanović (54. Sapała), Kun (83. Malinowski), Cebula (73. Szelągowski), Ivi Lopez, Zawada (54. Gutkovskis)

Warta: Bielica - Kuzdra, Kieliba, Ivanov, Kiełb, Laskowski, Trałka, Grzesik, Czyżycki, Jakóbowski (66. Spychała), Kuzimski