AktualnościEdukacjaFelietonyGospodarkaKomunikacjaKościółKultura i rozrywkaMiastoPolicjaRegionSportZdrowie
Piłka nożna
ZC "Michaś" przegrał ostatni swój mecz, ale obronił mistrzowski tytuł
PP 13.07.2020 12:36

Mimo porażki w ostatnim spotkaniu z Jagiellończykami, Zakład Cukierniczy "Michaś" obronił zdobyty przed rokiem tytuł mistrza Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Częstochowie.

"Cukiernicy” przed ostatnim meczem mieli bezpieczną przewagę nad drugimi w tabeli Jagiellończykami i do ostatniego spotkania sezonu podejść mogli na całkowitym luzie. Nie oznaczało to jednak, że Michaś zlekceważył przeciwnika, o czym świadczy wyrównane spotkanie i wynik praktycznie na styku. Zdecydowanie więcej emocji towarzyszyło jednak meczowi pomiędzy Perłą a Exact Systems Klub 54 Jędryka. Stawką tego pojedynku było 3. miejsce w całych rozgrywkach,co widać było na boisku od pierwszej minuty.

Spotkanie lepiej rozpoczął Klub 54, który szybko wyszedł na prowadzenie. Kolejne minuty należały jednak do Perły, bo trzy strzelone bramki sprawiły, że w 20 minucie drużyna ta była bliżej brązowych medali. Klub 54 szybko zrewanżował się rywalom i jeszcze w pierwszej połowie spotkania doprowadził do wyrównania. Początek drugiej części spotkania nie przyniósł żadnych bramek. Dopiero później Perła dwukrotnie pokonała bramkarza Klubu 54 i znów przybliżyła się do miejsca na podium. Ostatnie minuty spotkania to zmasowane ataki Klubu 54, jednak czasu starczyło tylko na strzelenie jednej bramki.

W rozgrywkach pozostała już tylko jedna niewiadoma. W środę w przełożonym spotkaniu Grubasów z Auto-Darem rozstrzygną się losy miejsc 7-9. Zwycięstwo Grubasów nic nie zmieni w tabeli grupy B. Remis sprawi, że Auto-Dar wyprzedzi tylko Marex. Zwycięstwo Auto-Daru oznacza dla nich awans na 7. lokatę, a Grubasy zajmą 8. pozycję.

W minioną środę bez pośrednio po meczu Michasia z Jagiellończykami odbyła się ceremonia podsumowania ALPN sezonu 2019/2020. Najlepsze drużyny otrzymały z rąk Michała Lewandowskiego, wiceprzewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Częstochowy oraz Tomasza Łuszcza – dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe puchary i okolicznościowe medale. Statuetka króla strzelców kolejny sezon z rzędu trafiła do Grzegorza Nowaka z Jagiellończyków.