AktualnościEdukacjaFelietonyGospodarkaKomunikacjaKościółKultura i rozrywkaMiastoPolicjaRegionSportZdrowie
Piłka nożna
Porażka Rakowa w drugim sparingu
SAS 26.01.2020 11:17

Przebywający na zgrupowaniu na Cyprze piłkarze częstochowskiego Rakowa przegrali w sobotę, 25 stycznia 1:2 z występującym w najwyższej lidze w Serbii FK Čukarički.

Częstochowianie mogli prowadzić już w 9. minucie meczu, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Sebastian Musiolik. Bramka padła 10 minut później. Przed polem karnym faulowany był Fran Tudor. Do piłki podszedł Jarosław Jach i pokonał golkipera FK Čukarički. Serbowie doprowadzili do wyrównania w 36. minucie. Na listę strzelców wpisał się Viktor Lukić. Kilka minut później goście mogli wyjść na prowadzenie. Kapitalną interwencją po uderzeniu Aleksandara Dordevicia popisał się Michał Gliwa, który przeniósł piłkę ponad poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W przerwie trener Marek Papszun dokonał ośmiu zmian, pozostawiając na boisku jedynie Michała Gliwę, Jarosława Jacha i Petra Schwarza.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataku Serbów. W 47.minucie piłkę minimalnie niecelnie uderzył głową Luka Zorić. W 68. minucie przed szansą stanął Kamil Kościelny, ale jego strzał obronił golkiper gości. Do końca meczu obie drużyny starały się zdobyć zwycięskiego gola. Udało się to Serbom tuż przed ostatnim gwizdkiem. Do siatki Rakowa trafił Nikola Terzić.

Raków Częstochowa - FK Čukarički 1:2 (1:1)

Raków (1 połowa): Gliwa - Jach, Petrasek, Mikołajewski, Kun, Schwarz, Sapała, Tijanić, Tudor, Szczepański, Musiolik Raków (2 połowa): Gliwa - Jach (76. Bator), Kasperkiewicz, Kościelny, Piątkowski, Schwarz (85. Budnicki), Babenko, Malinowski, Bartl, Nouvier, Brown Forbes