Serwis wCzestochowie.pl wykorzystuje na swoich stronach pliki cookies (tzw. ciasteczka) w celach reklamowych i statystycznych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować serwis oraz jego zawartość informacyjną do potrzeb naszych użytkowników. Jeżeli nie zgadzasz się na zapisywanie przez nas plików cookies na twoim urządzeniu, możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej o tym jak wyłączyć ciasteczka odwiedź stronę pomocy technicznej swojej przeglądarki internetowej.
Poniedziałek, 27 maja 2019
Imieniny obchodzą: Magdalena, Julian
(min. 5 znaków)
AktualnościEdukacjaFelietonyGospodarkaKomunikacjaKościółKultura i rozrywkaMiastoPolicjaRegionSportZdrowie
Edukacja
Prezydent Częstochowy nagrodził uczniów szczególnie uzdolnionych
PP 01.06.2018 12:25

76 osób osób otrzymało w tym roku Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych.


Fot.MDK

Nagroda jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów częstochowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół artystycznych) i wyróżnieniem indywidualnym dla tych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mają znaczące osiągnięcia w nauce, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej szczebla wojewódzkiego. Wnioski o nagrody każdego roku mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, rodzice, opiekunowie, stowarzyszenia, organizacje, których celem statutowym jest rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży.

Komisja przyznała 76 nagród: 47 dla uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów  - po 600 zł i 29 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - po 1000 zł. Łączna kwota przeznaczona na nagrody to 57 tys. 200 zł.

Nagrody wręczyli wspólnie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący rady Miasta Zdzisław Wolski podczas uroczystej gali, która odbyła się 31 maja w Miejskim Domu Kultury.

Galę uświetniły występy artystyczne laureatów - Anny  Dryndy i Marcina Knapika z IX LO im. C.K. Norwida oraz  Piotra Woldana z VII LO im. M. Kopernika.

 

Lista laureatów

     SZKOŁY PODSTAWOWE i GIMNAZJA:

    Oliwia Gajda - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
    Apolonia Bogacz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
    Michał Szwejda - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
    Kinga Młyńczak - Szkoła Podstawowa nr 9
    Weronika Nowak - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
    Agata Wierus - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
    Łukasz Rogalski - Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera
    Antoni Jaworski - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Kamil Kasperski - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Jan Ochmański - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Adam Wielgórka - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Mateusz Rymkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 31 z oddziałami integracyjnymi
    Patryk Joński  - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej
    Wiktor Krocz - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej
    Agneta Saliuk - Szkoła Podstawowa nr 41
    Kinga Stankiewicz - Szkoła Podstawowa nr 41
    Barbara Świstak - Szkoła Podstawowa nr 41
    Sandra Walich - Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy
    Daria Adrianowicz - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Magdalena Cichoń - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Damian Strącała - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Zuzanna Małek - Szkoła Podstawowa nr 49 im. Janusza Kusocińskiego
    Aleksander Kozerski - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Kacper Tabaka - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Marta Walczak - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Daniel Borkowski - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Przemysław Drąg - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Miłosz Olszewski - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Paulina Stachera - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Stanisław Karpiński  - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Aleksandra Kita - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
    Juliusz Michałowski - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Melania Olender - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
    Piotr Pindych - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Mateusz Nawracała - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
    Natalia Kupczyk - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Zofia Kuźnik - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Olga Porada - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO - klasa gimnazjum
    Katarzyna Przech - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Mikołaj Trębski - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Agata Koniarska - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Julia Konieczna - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Martyna Panek- Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Aleksandra Sowińska - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Piotr Zieliński - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Katarzyna Stępień - Katolickie Gimnazjum SPSK
    Natalia Wodzisławska - Katolickie Gimnazjum SPSK

     SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

    Władysław Dyjan - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Dominika Filipiak - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Piotr Orłowski - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Julia Pawełczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Jakub Piech - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Tomasz Rojszczyk  - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Kamil Zwoliński - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Karol Osuchowski - II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
    Anita Wachowicz  - II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
    Sebastian Bożek - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Anna Fiszer - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Bartosz Sas - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Piotr Woldan - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Anna Drynda  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Filip Godlewski - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Kępa  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Marcin Knapik  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Karolina Lewandowska  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Katarzyna Lis - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Maras - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Oliwia Mączka  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Julia Nemś - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Respondek  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Bartosz Stefaniak - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Maksymilian Błaszczykiewicz - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Adam Jędryka - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Klaudia Kochel - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Cezary Kołodziejek - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Patryk Pokorski - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego

Źródło: UM Częstochowy

Galeria
Gala zdolnego ucznia
Fot.MDK 01.06.2018 10:17
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn Reddit
Edukacja
24.05 12:39 Mural na budynku Zespołu...
23.05 12:08 Częstochowska podstawówka...
22.05 14:32 Rekrutacja do szkół...
14.05 14:08 Czepkowanie przyszłych...
Felietony
25.09 10:07 Nauczyciel na celowniku
07.08 15:02 Częstochowa zdobyła...
09.07 12:17 Wakacje – cisza przed...
16.12 15:35 Szaleństwo władzy absolutnej
Gospodarka
22.05 10:49 Rosyjski "twardy dyskont"...
18.05 15:06 Dialog Obywatelski w...
17.05 13:53 Nowe stawki opłat za odbiór...
14.05 08:02 W częstochowskiej filii WUP...
Komunikacja
25.05 17:05 Uwaga kierowcy! W nocy z...
25.05 09:35 Od poniedziałku zmiana...
24.05 08:44 Krótsze trasy autobusów...
23.05 10:23 Budowa węzłów...
Kościół
08.04 08:44 Sezon motocyklowy oficjalnie...
28.03 09:05 Jasna Góra i województwo...
06.01 16:16 Orszak Trzech Króli dotarł...
05.01 16:29 Kibice z całej Polski...
Kultura i rozrywka
26.05 10:07 Skubas i goście zagrali...
24.05 16:57 Kominalia 2019. Studenci...
21.05 13:21 Częstochowscy studenci od...
19.05 12:15 Noc Muzeów w Częstochowie...
Miasto
26.05 14:12 Częstochowianie głosują w...
24.05 14:55 Marsz Różowej Wstążki...
24.05 12:10 Czarzasty i Wenderlich poparli...
24.05 10:41 Straż Miejska. Nie wyrzucajmy...
Policja
24.05 14:14 Poraj. Pijana para wjechała w...
24.05 08:01 Tragiczny wypadek w Srocku....
23.05 15:45 Ojciec zabił syna. Wyrzucił...
22.05 15:06 Kolejne seniorki oszukane....
Region
08.05 07:43 Obwodnica Woźnik wreszcie...
07.05 10:08 Gmina Koziegłowy w...
04.04 12:17 Pod Kłobuckiem powstaje...
06.03 14:14 Konkurs na logo powiatu...
Sport
24.05 23:55 forBET Włókniarz w dołku....
24.05 13:12 Turniej koszykówki ulicznej...
23.05 15:05 W HSC uczcili na sportowo 15....
23.05 12:44 Piękny jubileusz...
Zdrowie
22.05 14:41 Częstochowa uruchamia nowe...
22.05 09:53 W Galerii Jurajskiej zbadają...
22.05 08:12 Częstochowskie Amazonki...
21.05 10:38 Kierunek lekarski na UJD w...
Najpopularniejsze
© 2019 Copyright wczestochowie.pl