fot. Galeria Jurajska
Galeria Jurajska w związku ze zbliżającym się świętami wielkanocny przygotowała sporo atrakcji. Wystawa zajączków, które zostały udekorowane przez przedszkolaków, warsztaty dla dzieci, a także występy Koła Gospodyń Wiejskich poświęcone tradycjom i zwyczajom wielkanocnym - to tylko niektóre z nich. Galeria Jurajska już poczuła wielkanocny klimat. Świadczy o tym chociażby wystawa 10 oryginalnych zająców, która właśnie stanęła w centrum handlowym. Kolorowe figurki, które można oglądać do 14 kwietnia, są dziełem dzieci z przedszkoli w Częstochowie i okolic.
Najmłodsi nad przyozdobieniem zająców pracowali niemal 2 tygodnie, mając przy tym pełną swobodę twórczą. – Zamiast zamawiać gotowe dekoracje, w tym roku zaprosiliśmy dzieci do ich stworzenia. Efektem tego są nietuzinkowe i pełne humoru ozdoby, które można podziwiać na naszym pasażu – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.
Ekspozycji towarzyszy także plebiscyt, w którym wybierany jest „Zając publiczności”. Głosowanie, w którym może wziąć udział każdy, odbywa się na fan page Galerii Jurajskiej na Facebooku i trwa od 28 do 31 marca. Przedszkole, którego praca zbierze najwięcej głosów, zostanie nagrodzone.
To jednak nie koniec atrakcji. Już 1 kwietnia w centrum handlowym najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawach, warsztatach kreatywnych oraz grach i konkursach. Pod okiem animatorów będzie można stworzyć m.in. zajączki w skarpecie, wiosenne łąki, baranki z wełny czy maski zająca.
Nie zabraknie także wielkanocnego toru przeszkód, zabaw sprawnościowych i familijnych gier, a także quizów i konkursów o tematyce wielkanocnej. Rozstrzygnięty zostanie też plebiscyt na najpiękniejszego zajączka autorstwa przedszkolaków. Początek atrakcji już o godz. 12.00.
Warsztaty dla dzieci przygotowano także na 2 kwietnia. Podobnie jak dzień wcześniej, będzie można stworzyć dekoracje, a także wziąć udział w zabawach, quizach i grach. Najmłodsi nauczą się m.in. wyplatać koszyczki idealne na święconki, wiązać palmy wielkanocne czy dekorować pisanki, wykorzystując do tego ludowe motywy. Początek zabaw o godz. 12.
– Dzięki atrakcjom, które przygotowaliśmy dzieci będą mogły nie tylko stworzyć wyjątkowe, własnoręcznie wykonane ozdoby, które zabiorą ze sobą do domu, ale także dobrze bawić się w gronie najmłodszy, poznając przy tym lepiej rodzime zwyczaje wielkanocne – zapowiada przedstawicielka Jurajskiej,
Tym ostatnim poświęcone będą także występy Koła Gospodyń Wiejskich, które zaplanowano na 2 kwietnia. Już od godziny 12 na specjalnej scenie będzie można zobaczyć, jak tradycyjna łączy się z nowoczesnością. Członkinie koła zaprezentują pomysły m.in. na nakrycie stołu, przygotowanie święconki, tradycyjne potrawy, w tym wyroby i wypieki, a także dekoracje, które można wykonać łatwo samemu.
– Spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich to praktyczna lekcja zwyczajów, ale także okazja do tego, aby podpatrzeć ciekawe przepisy i pomysły związane z symboliką nadchodzących świąt – zachęca Violetta Dziubin-Łuszczyk.
Źródło: Galeria Jurajska |