Fot. PL
Miejski Zarząd Dróg i Transportu poinformował, że od 1 kwietnia do odwołania zostanie zawieszone kursowanie tramwajów na odcinku Północ – zajezdnia MPK. Powodem nie jest zagrożenie koronawirusem a kolejny etap przebudowy torowiska. Zawieszenie kursowania tramwajów na odcinku Północ – Tysiąclecie – Śródmieście – zajezdnia MPK spowoduje zmiany w komunikacji miejskiej.
Linia nr 1 (tramwajowa) zostanie skrócona do relacji Kucelin – zajezdnia MPK. Ze względu na trwającą przebudowę pętli tramwajowej przy Rezerwacie Archeologicznym, w dalszym ciągu nie kursuje linia nr 2, a wszystkie kursy „jedynki” są wykonywane do Kucelina.
Linia nr 3 (tramwajowa) zostanie skrócona do relacji Stadion Raków – zajezdnia MPK.
Linia nr 123 będzie zastępczą linią autobusową „za tramwaj”, kursująca w relacji Fieldorfa-Nila – zajezdnia MPK. Autobusy linii nr 123 będą kursować z częstotliwością od 5 minut w dni robocze w godzinach szczytu do 10 minut wieczorami oraz w niedziele i święta. Bilety jednorazowe zachowują ważność przy przesiadkach między liniami tramwajowymi a autobusami linii nr 123.
Lista obsługiwanych przystanków na linii 123 - autobus „za tramwaj”:
- w kierunku zajezdni MPK
FIELDORFA NILA (na ul. Fieldorfa za skarpą pętli tramwajowej) FIELDORFA NILA (na al. Wyzwolenia na wysokości początkowego przystanku tramwajowego) BACZYŃSKIEGO (w zatoce linii nr 25 w kierunku centrum) IWASZKIEWICZA (w zatoce autobusowej w kierunku centrum) PROMENADA NIEMENA (w zatoce autobusowej w kierunku centrum) POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA (w zatoce autobusowej w kierunku centrum – za skrzyżowaniem z ul. PCK) HALA POLONIA (w zatoce autobusowej w kierunku centrum) POLITECHNIKA (na przystanku linii 24 i 28 w kierunku centrum) ALEJA JANA PAWŁA II – UNIWERSYTET (na przystanku linii 10, 26 i 30 przy Zakładzie Energetycznym) DH CENTRUM (na al. Wolności, przystanek autobusowy w kierunku Sobieskiego) DWORZEC GŁÓWNY PKP (na al. Wolności, przystanek autobusowy w kierunku Sobieskiego) DWORZEC PKS (na al. Wolności, przystanek autobusowy przed skrzyżowaniem z ul. Boya-Żeleńskiego, przy „Domu Księcia”) RONDO MICKIEWICZA (na al. Wolności, przystanek autobusowy przed wjazdem na rondo) OSTATNI GROSZ (za skrzyżowaniem z ul. Bór, wspólny z nocną linią nr 80) RÓWNOLEGŁA (za skrzyżowaniem z ul. Równoległą, wspólny z nocną linią nr 80) ZAJEZDNIA MPK (przed biurowcem MPK przy al. Niepodległości)
- w kierunku Tysiąclecia i Północy
ZAJEZDNIA MPK (przed biurowcem MPK przy al. Niepodległości) RÓWNOLEGŁA (na al. Niepodległości, za skrzyżowaniem z ulicą Równoległą) OSTATNI GROSZ (na al. Niepodległości, za skrzyżowaniem z Bór) RONDO MICKIEWICZA (na al. Wolności, wspólny przystanek z liniami autobusowymi jadącymi w stronę centrum) DWORZEC PKS (w zatoce dla autobusów jadących w stronę centrum) DWORZEC GŁÓWNY PKP (przy peronie dla tramwajów jadących w stronę Rakowa) II ALEJA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (na alei Kościuszki, naprzeciwko DH Schott, przy „Kamienicy Kupieckiej”) JASNOGÓRSKA (na wysokości przystanku tramwajowego, przed skrzyżowaniem z ul. Jasnogórską) ALEJA JANA PAWŁA II – UNIWERSYTET (wspólny przystanek z liniami nr 24 i 28 w kierunku Tysiąclecia) POLITECHNIKA (wspólny przystanek z autobusami linii nr 24 i 28) HALA POLONIA (zatoka autobusowa na wysokości przystanków tramwajowych) POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA (na przystanku linii nocnej nr 80, przed skrzyżowaniem z ul. PCK) PROMENADA NIEMENA (zatoka autobusowa linii nr 13, 22, 24 i 29) IWASZKIEWICZA (zatoka autobusowa linii nr 25) BACZYŃSKIEGO (zatoka autobusowa linii nr 25) FIELDORFA-NILA (na wysokości ostatniego przystanku tramwajowego) FIELDORFA-NILA (przy ul. Fieldorfa, za skarpą pętli tramwajowej)
Źródło: MZDiT w Częstochowie |