(min. 5 znaków)
Siatkówka
Przełamanie Tauron AZS-u, kolejne zwycięstwo "Norwida"
SAS 11.11.2018 09:25

Tauron AZS Częstochowa pokonał w sobotę, 10 listopada przed własną publicznością 3:0 AZS AGH Kraków i przełamał tym samym serię sześciu porażek z rzędu. Kolejne zwycięstwo odnieśli siatkarze Exact Systems Norwid, którzy w czterech setach wygrali na wyjeździe z MCKiS-em Jaworzno.

Dla częstochowskiego AZS-u było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo za trzy punkty. Po serii porażek akademicy w końcu pokazali się z dobrej strony.

Inauguracyjny set był wyrównany, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak odskoczyć na więcej niż jeden punkt. W końcówce częstochowianie zdobyli kilka punktów przy zagrywce Sławomira Stolca, udanym blokiem popisał się Maciej Borris, goście posłali autową zagrywkę i AZS wygrał pierwszą partię do 21. Identycznym wynikiem na korzyść gospodarzy zakończyła się druga odsłona, choć w tym przypadku inicjatywę mieli podopieczni Sinana Tanika.

W trzecim secie AZS prowadził 7:3. Goście nie zamierzali się jednak łatwo poddać i po kolejnym bloku zbliżyli się do częstochowian na jeden punkt (8:7). Później gra była wyrównana. Dopiero w końcówce po ataku Wiktora Siewierskiego gospodarze odskoczyli na dwa "oczka" (23:21). AZS wykorzystał przewagę i wygrał seta do 23.

Trzy punkty za zwycięstwo zainkasowali także siatkarze Radosława Panasa, którzy stoczyli w Jaworznie czterosetowy pojedynek. Dwie pierwsze partie padły łupem częstochowian. Trzecią odsłonę wygrali gospodarze, ale w czwartej znów górą byli goście.

Po ośmiu kolejkach Exact Systems Norwid ma w tabeli 16 punktów i zajmuje 6. miejsce. Do lidera Lechii Tomaszów Mazowiecki traci jednak tylko cztery "oczka", a do trzeciej Stali Nysa zaledwie jeden punkt. Tauron AZS po zwycięstwie nad AZS-em AGH Kraków z dorobkiem sześciu "oczek" awansował na 12. miejsce.

Tauron AZS Częstochowa - AZS AGH Kraków 3:0
(25:21, 25:21, 25:23)

AZS: Murek, Stolc, Siewierski, Piotrowski, Penczew, Borris, Bik (libero) oraz Macheta (libero) i Prokopczuk
AGH: Stajer, Błasiak, Gąsior, Smolarczyk, Rajchelt, Zmarz, Biniek (libero) oraz Przystaś, Kącki i Kacperkiewicz

MCKiS Jaworzno - Exact Systems Norwid 1:3
(23:25, 17:25, 25:22, 21:25)

MCKiS: Pawlak, Grzegolec, Dębski, Schmidt, Pietras, Magnuszewski, Zieliński (libero) oraz Pizuński, Żeliński, Borończyk, Wojtaszkiewicz
Norwid: Usowicz, Żakieta, Franczak, Zrajkowski, Modzelewski, Łapszyński, Dembiec (libero) oraz Kogut, Kraś, Sługocki