Poniedziałek, 25 marca 2019
Imieniny obchodzą: Mariola, Ireneusz
(min. 5 znaków)
Edukacja
Prezydent Częstochowy nagrodził uczniów szczególnie uzdolnionych
PP 01.06.2018 12:25

Fot.MDK

76 osób osób otrzymało w tym roku Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Nagroda jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów częstochowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół artystycznych) i wyróżnieniem indywidualnym dla tych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mają znaczące osiągnięcia w nauce, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej szczebla wojewódzkiego. Wnioski o nagrody każdego roku mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, rodzice, opiekunowie, stowarzyszenia, organizacje, których celem statutowym jest rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży.

Komisja przyznała 76 nagród: 47 dla uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów  - po 600 zł i 29 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - po 1000 zł. Łączna kwota przeznaczona na nagrody to 57 tys. 200 zł.

Nagrody wręczyli wspólnie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący rady Miasta Zdzisław Wolski podczas uroczystej gali, która odbyła się 31 maja w Miejskim Domu Kultury.

Galę uświetniły występy artystyczne laureatów - Anny  Dryndy i Marcina Knapika z IX LO im. C.K. Norwida oraz  Piotra Woldana z VII LO im. M. Kopernika.

 

Lista laureatów

     SZKOŁY PODSTAWOWE i GIMNAZJA:

    Oliwia Gajda - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
    Apolonia Bogacz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
    Michał Szwejda - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
    Kinga Młyńczak - Szkoła Podstawowa nr 9
    Weronika Nowak - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
    Agata Wierus - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
    Łukasz Rogalski - Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera
    Antoni Jaworski - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Kamil Kasperski - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Jan Ochmański - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Adam Wielgórka - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Mateusz Rymkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 31 z oddziałami integracyjnymi
    Patryk Joński  - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej
    Wiktor Krocz - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej
    Agneta Saliuk - Szkoła Podstawowa nr 41
    Kinga Stankiewicz - Szkoła Podstawowa nr 41
    Barbara Świstak - Szkoła Podstawowa nr 41
    Sandra Walich - Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy
    Daria Adrianowicz - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Magdalena Cichoń - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Damian Strącała - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Zuzanna Małek - Szkoła Podstawowa nr 49 im. Janusza Kusocińskiego
    Aleksander Kozerski - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Kacper Tabaka - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Marta Walczak - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Daniel Borkowski - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Przemysław Drąg - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Miłosz Olszewski - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Paulina Stachera - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Stanisław Karpiński  - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Aleksandra Kita - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
    Juliusz Michałowski - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Melania Olender - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
    Piotr Pindych - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Mateusz Nawracała - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
    Natalia Kupczyk - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Zofia Kuźnik - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Olga Porada - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO - klasa gimnazjum
    Katarzyna Przech - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Mikołaj Trębski - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Agata Koniarska - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Julia Konieczna - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Martyna Panek- Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Aleksandra Sowińska - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Piotr Zieliński - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Katarzyna Stępień - Katolickie Gimnazjum SPSK
    Natalia Wodzisławska - Katolickie Gimnazjum SPSK

     SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

    Władysław Dyjan - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Dominika Filipiak - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Piotr Orłowski - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Julia Pawełczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Jakub Piech - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Tomasz Rojszczyk  - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Kamil Zwoliński - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Karol Osuchowski - II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
    Anita Wachowicz  - II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
    Sebastian Bożek - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Anna Fiszer - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Bartosz Sas - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Piotr Woldan - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Anna Drynda  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Filip Godlewski - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Kępa  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Marcin Knapik  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Karolina Lewandowska  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Katarzyna Lis - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Maras - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Oliwia Mączka  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Julia Nemś - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Respondek  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Bartosz Stefaniak - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Maksymilian Błaszczykiewicz - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Adam Jędryka - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Klaudia Kochel - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Cezary Kołodziejek - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Patryk Pokorski - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego

Źródło: UM Częstochowy

Galeria
Gala zdolnego ucznia
Fot.MDK 01.06.2018 10:17
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn Reddit
Edukacja
22.03 13:15 Dzień otwarty Uniwersytetu...
22.03 12:21 W świecie pająków i...
21.03 15:03 Częstochowa nie odpuszcza...
21.03 14:24 Miejska Galeria Sztuki...
Felietony
25.09 10:07 Nauczyciel na celowniku
07.08 15:02 Częstochowa zdobyła...
09.07 12:17 Wakacje – cisza przed...
16.12 15:35 Szaleństwo władzy absolutnej
Gospodarka
20.03 14:53 Poszukiwani pracodawcy chętni...
27.02 14:21 Na marcowym śniadaniu o...
26.02 14:12 Prezydent Częstochowy z...
26.02 12:21 Praca, staż, praktyki....
Komunikacja
20.03 08:52 Łódzka do rozbudowy. Zarząd...
19.03 13:15 Autobusy linii 65 wracają na...
19.03 12:32 Ulica Korfantego w...
15.03 10:14 Rusza wielka przebudowa...
Kościół
06.01 16:16 Orszak Trzech Króli dotarł...
05.01 16:29 Kibice z całej Polski...
04.01 11:56 Orszak Trzech Króli przejdzie...
04.01 10:36 Prezent pod choinkę nie...
Kultura i rozrywka
23.03 11:40 Eric Clapton. Spotkanie z...
23.03 10:32 OKF Iluzja ma już 30 lat
22.03 14:07 Obraz namalowany przez Tomka...
21.03 08:02 W Miejskiej Galerii Sztuki...
Miasto
22.03 10:51 Nowy skład Miejskiej Rady...
21.03 13:11 Przedszkolaki pożegnały...
20.03 15:15 Wodociągi Częstochowskie bez...
20.03 12:04 Wolne etaty w częstochowskiej...
Policja
22.03 15:02 Podciął gardło kompanowi od...
22.03 14:36 Dwaj 20-latkowie skazani na...
21.03 14:09 44-latek przewoził lewe...
21.03 11:29 Córka myszkowskiego...
Region
06.03 14:14 Konkurs na logo powiatu...
22.02 10:01 Balonowy Puchar Polski w...
18.02 14:15 Starosta rozdał statuetki...
01.02 10:17 Starosta nagrodzi najbardziej...
Sport
24.03 18:55 forBET Włókniarz lepszy w...
24.03 10:04 Zwycięstwo "Norwida" w...
24.03 09:34 Passa zwycięstw Rakowa...
23.03 19:31 Madsen zwycięzcą Memoriału...
Zdrowie
20.03 13:10 Szpitalowi na Parkitce grozi...
18.03 17:57 W Częstochowie ciągle rodzą...
15.03 13:05 Rada Miasta Częstochowy...
05.03 10:44 Bezpłatne badania kontrolne....
© 2019 Copyright wczestochowie.pl
Serwis wCzestochowie.pl wykorzystuje na swoich stronach pliki cookies (tzw. ciasteczka) w celach reklamowych i statystycznych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować serwis oraz jego zawartość informacyjną do potrzeb naszych użytkowników. Jeżeli nie zgadzasz się na zapisywanie przez nas plików cookies na twoim urządzeniu, możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej o tym jak wyłączyć ciasteczka odwiedź stronę pomocy technicznej swojej przeglądarki internetowej.