Wtorek, 19 czerwca 2018
Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy
(min. 5 znaków)
Edukacja
Prezydent Częstochowy nagrodził uczniów szczególnie uzdolnionych
PP 01.06.2018 12:25

Fot.MDK

76 osób osób otrzymało w tym roku Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Nagroda jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów częstochowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół artystycznych) i wyróżnieniem indywidualnym dla tych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mają znaczące osiągnięcia w nauce, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej szczebla wojewódzkiego. Wnioski o nagrody każdego roku mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, rodzice, opiekunowie, stowarzyszenia, organizacje, których celem statutowym jest rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży.

Komisja przyznała 76 nagród: 47 dla uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów  - po 600 zł i 29 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - po 1000 zł. Łączna kwota przeznaczona na nagrody to 57 tys. 200 zł.

Nagrody wręczyli wspólnie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący rady Miasta Zdzisław Wolski podczas uroczystej gali, która odbyła się 31 maja w Miejskim Domu Kultury.

Galę uświetniły występy artystyczne laureatów - Anny  Dryndy i Marcina Knapika z IX LO im. C.K. Norwida oraz  Piotra Woldana z VII LO im. M. Kopernika.

 

Lista laureatów

     SZKOŁY PODSTAWOWE i GIMNAZJA:

    Oliwia Gajda - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
    Apolonia Bogacz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
    Michał Szwejda - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
    Kinga Młyńczak - Szkoła Podstawowa nr 9
    Weronika Nowak - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
    Agata Wierus - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
    Łukasz Rogalski - Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera
    Antoni Jaworski - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Kamil Kasperski - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Jan Ochmański - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Adam Wielgórka - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Mateusz Rymkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 31 z oddziałami integracyjnymi
    Patryk Joński  - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej
    Wiktor Krocz - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej
    Agneta Saliuk - Szkoła Podstawowa nr 41
    Kinga Stankiewicz - Szkoła Podstawowa nr 41
    Barbara Świstak - Szkoła Podstawowa nr 41
    Sandra Walich - Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy
    Daria Adrianowicz - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Magdalena Cichoń - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Damian Strącała - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Zuzanna Małek - Szkoła Podstawowa nr 49 im. Janusza Kusocińskiego
    Aleksander Kozerski - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Kacper Tabaka - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Marta Walczak - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Daniel Borkowski - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Przemysław Drąg - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Miłosz Olszewski - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Paulina Stachera - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Stanisław Karpiński  - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Aleksandra Kita - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
    Juliusz Michałowski - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Melania Olender - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
    Piotr Pindych - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Mateusz Nawracała - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
    Natalia Kupczyk - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Zofia Kuźnik - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Olga Porada - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO - klasa gimnazjum
    Katarzyna Przech - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Mikołaj Trębski - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Agata Koniarska - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Julia Konieczna - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Martyna Panek- Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Aleksandra Sowińska - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Piotr Zieliński - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Katarzyna Stępień - Katolickie Gimnazjum SPSK
    Natalia Wodzisławska - Katolickie Gimnazjum SPSK

     SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

    Władysław Dyjan - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Dominika Filipiak - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Piotr Orłowski - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Julia Pawełczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Jakub Piech - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Tomasz Rojszczyk  - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Kamil Zwoliński - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Karol Osuchowski - II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
    Anita Wachowicz  - II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
    Sebastian Bożek - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Anna Fiszer - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Bartosz Sas - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Piotr Woldan - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Anna Drynda  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Filip Godlewski - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Kępa  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Marcin Knapik  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Karolina Lewandowska  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Katarzyna Lis - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Maras - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Oliwia Mączka  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Julia Nemś - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Respondek  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Bartosz Stefaniak - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Maksymilian Błaszczykiewicz - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Adam Jędryka - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Klaudia Kochel - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Cezary Kołodziejek - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Patryk Pokorski - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego

Źródło: UM Częstochowy

Galeria
Gala zdolnego ucznia
Fot.MDK 01.06.2018 10:17
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn Reddit
Edukacja
18.06 10:06 Dwoje uczniów...
16.06 09:08 Szkoła Podstawowa nr 47...
15.06 08:08 Poznawali tajemnice nauki pod...
11.06 15:07 Uczniowie szkół z...
Felietony
16.12 15:35 Szaleństwo władzy absolutnej
07.12 14:32 Felieton. „Wyborca...
10.11 14:18 Jary OZ - legenda Oddziału...
05.09 12:15 Rozprawa między psem, kotem i...
Gospodarka
14.06 09:08 Częstochowa doceniona za...
08.06 09:32 Kompleks działek pod...
05.06 15:06 Ruszyła wielka inwestycja...
05.06 10:14 Na śniadaniu o nowych...
Komunikacja
19.06 09:45 Uwaga kierowcy! Utrudnienia w...
13.06 15:15 Dodatkowe autobusy zawiozą na...
13.06 13:39 CzPK ustaliło harmonogram...
11.06 09:11 Olsztyn podpisał umowę na...
Kościół
22.03 11:14 Kolejny etap rewitalizacji...
22.02 10:08 Częstochowska Dolina...
09.01 13:08 Konkurs na najpiękniejszą...
06.01 17:11 Orszak Trzech Króli...
Kultura i rozrywka
16.06 10:06 Frytka OFF-jazd wystartowała....
13.06 15:23 Prezydent Częstochowy...
13.06 09:05 Przy dworcu głównym w...
09.06 10:24 W Częstochowie wybrzmiewa...
Miasto
18.06 14:10 Częstochowskie Dni...
18.06 12:07 Wodny plac zabaw na...
18.06 11:41 Woda z wodociągu Gorgol w...
18.06 11:12 Wywiad z radnym Tomaszem...
Policja
19.06 10:05 Trzech mężczyzn wpadło z...
18.06 15:05 Kolejne nowe radiowozy...
17.06 16:24 Myszków. Motolotnia spadła...
15.06 12:29 Zaginął Eugeniusz Surma z...
Region
18.06 09:23 Koperty życia dla...
13.06 08:14 Gmina Mstów zaprasza na...
29.05 09:19 Olsztyn ozdobiony kwiatami
24.05 12:06 Orkiestra z Mykanowa...
Sport
19.06 08:24 Kierowcy częstochowskiego BM...
18.06 13:15 Kijkarze z Częstochowy i...
18.06 08:27 Częstochowscy motocrossowcy...
17.06 23:03 forBET Włókniarz wygrał ze...
Zdrowie
01.06 20:48 Prezydent odwiedził z...
24.05 14:08 Marsz Różowej Wstążki...
21.05 08:44 Lekarze ze szpitala na...
14.05 11:46 Miasto chce stawiać pojemniki...
© 2018 Copyright F.H.U. "ART" ARTUR RAKOSZA
Serwis wCzestochowie.pl wykorzystuje na swoich stronach pliki cookies (tzw. ciasteczka) w celach reklamowych i statystycznych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować serwis oraz jego zawartość informacyjną do potrzeb naszych użytkowników. Jeżeli nie zgadzasz się na zapisywanie przez nas plików cookies na twoim urządzeniu, możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej o tym jak wyłączyć ciasteczka odwiedź stronę pomocy technicznej swojej przeglądarki internetowej.