Sobota, 26 maja 2018
Imieniny obchodzą: Paulina, Filip
(min. 5 znaków)
Sport
Częstochowska strażniczka miejska kolejny raz wygrała Marszobieg Prewencji Policji
PP 12.05.2018 09:24

Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej Agnieszka Jeż wygrała jubileuszowy X Marszobieg Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji, który odbył się w piątek, 11 maja w Częstochowie.

Częstochowska strażniczka miejska zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet ze służb mundurowych oraz w kategorii open kobiet i tym samym obroniła zwycięstwo, które wywalczyła rok temu podczas IX Marszobiegu. Jej czas to 46 minut i 30 sekund. Dla Agnieszki Jeż jest to już piąte z rzędu zwycięstwo w Marszobiegu Prewencji Policji. Reprezentantka Straży Miejskiej w Częstochowie wygrywała marszobieg w 2014, 2015, 2016 i w 2017 roku.

Zawody odbyły się na dystansie 10 kilometrów. Rozpoczynały się dzielnicy Mirów. Następnie zawodnicy biegli przez Złota Górę do Hali Sportowej Częstochowa, gdzie była zlokalizowana meta.

Na podium wśród kobiet częstochowska strażniczka miejska wyprzedziła Sylwię Kuśpiet z 6. Batalionu Powietrzno-desantowego z Gliwic oraz Emilę Kożuch z Komendy Miejskiej Policji Bytom. Czwarta w klasyfikacji kobiet była druga reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej Katarzyna Kotas (pracownik cywilny).

Częstochowska strażniczka miejska Agnieszka Jeż w kategorii open, gdzie rywalizowali również wszyscy mężczyźni, przybiegła na 20. pozycji na ponad 100 uczestników.

Wśród mężczyzn w kategorii open trzy najwyższe miejsca zajęli: Dominik Klimek, cywil z Olsztyna (czas: 38:04), drugi był Łukasz Szymczak (AŚ Katowice), a trzeci Łukasz Hildebrand (KMP Katowice).

Zawody były organizowane przez KWP w Katowicach, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie, Zarząd terenowy NSZZ Policjantów przy SPPP.

Źródło: Straż Miejska w Częstochowie