Piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon
(min. 5 znaków)
Siatkówka
AZS Częstochowa wrócił do Hali Polonia i rozbił wicelidera. Norwid wygrał w Sulęcinie (zdjęcia)
SAS 12.11.2017 11:04

Siatkarze częstochowskiego AZS-u niesieni głośnym dopingiem kibiców ograli w sobotę, 11 listopada w Hali Polonia 3:0 wicelidera tabeli Krispol Września. Z kolei Exact Systems Norwid nie bez trudu pokonał 3:1 outsidera rozgrywek Olimpię Sulęcin.

Dla akademików z Częstochowy powrót do Hali Polonia okazał się szczęśliwy. Pierwszy set zapowiadał, że mecz z drużyną z Wrześni może być bardzo zacięty. Przy stanie 17:14 częstochowianie po celnych zagrywkach Sławomira Stolca zaczęli odrabiać straty. Atak Bartosza Bućko przyniósł wyrównanie. W końcowych fragmentach seta nie brakowało zaciętych akcji. Po asie Daniela Szaniawskiego gospodarze wyszli na prowadzenie (20:19). Dzięki atakom Bartosza Krzyśka i Sławomira Stolca AZS wygrał 25:22.

Częstochowianie poszli za ciosem i w dwóch kolejnych setach zdominowali rywali, wygrywając do 15. i 16. Skutecznie grą gospodarzy kierował Patryk Szczurek, który został najlepszym zawodnikiem meczu.

Dzięki temu zwycięstwu AZS awansował na 5. miejsce w tabeli. Do lidera z Suwałk częstochowianie tracą już tylko 3 punkty.

Trzy "oczka" zainkasował także Exact Systems Norwid. Drużyna Radosława Panasa musiała się trochę napracować, aby pokonać outsidera rozgrywek Olimpię Sulęcin. Jeden z setów częstochowianie wygrali na przwagi 26:24.

AZS Częstochowa – APP Krispol Września 3:0
(25:22, 25:15, 25:16)

AZS: Siwicki, Bućko, Stolc, Szaniawski, Krzysiek, Szczurek, Koziura (libero) oraz Magnuszewski i Macheta (libero)
Krispol: Antosik, Iglewski, Dobosz, Jasiński, Kaźmierczak, Maćkowiak, Wroniecki (libero) oraz Pasiński, Napiórkowski, Pachocki, Troczyński i Narowski

Olimpia Sulęcin - Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3
(16:25, 25:21, 24:26, 18:25)

Źródło: własne, siatka.org

AZS Częstochowa vs APP Krispol Września 3-0 (25:22,25:15,25:16)