Fot.PL
W środę, 1 listopada w związku z obchodami Wszystkich Świętych autobusy i tramwaje będą jeździć według rozkładów sobotnich. Pomiędzy częstochowskimi nekropoliami kursować będą linie specjalne. Linie nr 22 i 29 będą kończyć trasę na przystanku Filedorfa-Nila - Cmentarz Kule zamiast na pętli Gombrowicza. Obsługa pasażerów na przystankach Gombrowicza będzie się odbywać przy ulicy Fieldorfa-Nila, a nie na pętli. Zostaną uruchomione linie specjalne nr 94, 95, 96 i 97, które będą kursować wg następujących relacji:
Linia 94 – cmentarz Kule – cmentarz komunalny Linia będzie w obu kierunkach kursować ulicami Cmentarną, (Tartakową - tylko w kier. Cm. Komunalnego), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleją NMP, al. Kościuszki, al. Jana Pawła II, ul. św. Rocha i Radomską. W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej, za skrzyżowaniem z Cmentarną.
Linia 95 – Fieldorfa-Nila – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny Linia będzie kursować w obu kierunkach od przystanku Fieldorfa-Nila – Cmentarz Kule ulicami Fieldorfa-Nila, Michałowskiego, al. Wyzwolenia, al. Armii Krajowej, ul. Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Rocha i Radomską.
Linia 96 – Błeszno – cmentarz komunalny W kierunku Cmentarza Komunalnego linia będzie kursować ulicami: z ul. Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, Kanał Kohna, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, II Aleję NMP, al. Kościuszki, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, ul. św. Rocha i Radomską do pętli przy Cmentarzu Komunalnym.
W kierunku Błeszna: z ul. Radomskiej przez św. Rocha, al. Jana Pawła II, al. Armii Krajowej, Kościuszki, II Aleję NMP, ul. Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, al. Wojska Polskiego, al. 11 Listopada i Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.
Linia 97 – cmentarz Kule – cmentarz Zacisze Linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami Cmentarną, (Tartakową - tylko w kier. Cm. Zacisze), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez ul. Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleję NMP, al. Wolności, ul. 1 Maja, al. Bohaterów Monte Cassino i ul. Piastowską (powrót przez ul. Przestrzenną, Konwaliową i Matejki do Piastowskiej). W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.
Przejazd autobusami linii nr 94, 95, 96 i 97 podlega opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich. Rozkłady linii specjalnych dostępne są tutaj.
Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że linie nr 10 i 36 w kierunku szpitala Parkitka i Gazowni będą na Błesznie kursować z ulicy Bohaterów Katynia przez Rakowską i aleję Wojska Polskiego, a nie jak zwykle przez ul. Bohaterów Katynia i aleję 11. Listopada. Przystanki Bienia, Cmentarz Raków i Brzozowa dla linii 10, 36 i 96 w kierunku centrum będą zawieszone.
Źródło: MZDiT w Częstochowie |