fot. PL
Aż 785 wniosków wpłynęło w tym roku do budżetu obywatelskiego. Taka ilość nie padła w żadnej z dotychczasowych trzech edycji. Wnioski dotyczą m. in. zmian i ulepszeń w zakresie infrastruktury, organizacji wydarzeń kulturalnych (m.in. koncertów, spotkań autorskich), warsztatów, zajęć sportowych, doposażenia filii bibliotecznych, przeprowadzenia badań przesiewowych i kampanii społecznych.
- Niezmiernie cieszę się, że częstochowianki i częstochowianie wykazali się inicjatywą i tak dużą pomysłowością - mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. - To pokazuje, że chcą oni aktywnie uczestniczyć w życiu samorządu.
596 zgłoszonych projektów to zadania dzielnicowe. Dzięki ponownej współpracy z Polskim Instytutem Mediacji i Integracji Społecznej w ramach projektu "Jasne, że razem II", informacja o założeniach budżetu obywatelskiego oraz zasadach składania wniosków dotarła do jeszcze szerszego grona mieszkańców naszego miasta.
- Dziękuję za zaangażowanie liderom dzielnicowym. Poprzez zachęcanie mieszkańców do podzielenia się swoimi pomysłami oraz składania wniosków, w dużym stopniu przyczynili się oni do osiągnięcia tak dużej ilości złożonych propozycji zadań - mówi Agata Wierny, kierownik Referatu Partycypacji i Konsultacji Społecznych.
Ze złożonymi wnioskami można zapoznać się na stronie internetowej https://budzet.czestochowa.um.gov.pl:81/. Aktualnie trwa weryfikacja propozycji zadań pod kątem poprawności i kompletności wypełnienia formularzy zgłoszeniowych, właściwe merytorycznie jednostki organizacyjne urzędu miasta dokonują analizy możliwości realizacji proponowanych zadań w ramach budżetu obywatelskiego pod względem formalnoprawnym i przygotowują preliminarze kosztów realizacji zadań.
Zestawienie wszystkich formularzy propozycji zadań, które będą poddane pod głosowanie, zostanie opublikowane 21 września 2017 r.
Źródło: UM Częstochowy |