Czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Jarosław, Marek
(min. 5 znaków)
Sport
Strażnicy miejscy pobiegli dla Częstochowy i Fundacji Chrześcijańskiej "Adullam"
PP 13.06.2017 09:09

Czteroosobowa reprezentacja częstochowskiej Straży Miejskiej startowała w IV Kłobuckim Biegu Leśnym i zbierała „kilometry” dla Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, która znalazła się wśród pięciu w Polsce organizacji pozarządowych biorących udział w finałowej rozgrywce Honorowy Dawca Energii Fortum 2017.

W niedzielę, 11 czerwca przy zalewie Zakrzew w gminie Kłobuck odbył się IV Kłobucki Bieg Leśny. 221 uczestników rywalizowało na dystansie 11 kilometrów. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony spisała się częstochowska strażniczka miejska Agnieszka Jeż. W klasyfikacji open kobiet zajęła wysokie drugie miejsce. Jej czas to 48 minut i 55 sekund. Wśród kobiet wygrała Anna Balicka (Leśny Konik Poraj).

Przypomnijmy, że tydzień temu Agnieszka Jeż zdobyła w dwóch biegach aż trzy medale. W Częstochowie na promenadzie Czesława Niemena wygrała bieg na 5 kilometrów „Wybiegaj życie dla dzieci z hospicjum” organizowany przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Dzień później startowała w Ogrodzieńcu w IV Biegu Zdobywców Orlich Gniazd. Agnieszka Jeż w biegu crossowym na dystansie 16 kilometrów zajęła drugie miejsce w kategorii open kobiet oraz okazała się bezkonkurencyjna w kategorii kobiet ze służb mundurowych.

W kategorii mężczyzn, a także w całych zawodach w Kłobucku triumfował Mateusz Pawełczak (KB Florian Zajączki Drugie). Czas zwycięzcy to 38 minut i 34 sekundy.

W zawodach startowali także inni pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej. Na 79. pozycji bieg ukończył częstochowski strażnik miejski Jacek Maduzia. Jego kolega Wojciech Krysiak do mety dobiegł na 137. pozycji, a Katarzyna Kotas z częstochowskiej Straży Miejskiej została sklasyfikowana na 173. miejscu.

Co ważne, przedstawiciele Straży Miejskiej podczas zawodów pobiegli dla Częstochowy i Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”. Trwa akcja Honorowy Dawca Energii Fortum 2017. Firma Fortum przekaże środki finansowe na pomoc organizacjom pozarządowym z pięciu miast. Wśród nich znalazła się Fundacja Chrześcijańska Adullam z Częstochowy. Wysokość nagrody zależna jest od miejsca, które Częstochowa zajmie na zakończenie wyścigu. Koniec zaplanowano na 30 września 2017 roku. Każdy kto biega, chodzi, uprawia nordic walking czy jeździ na rowerze może zbierać „kilometry oraz energię” i przekazać ją na „Adullam”. Tak robią pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej, którzy włączyli się w akcję zbierania energii. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację na smartfona, zarejestrować się, wybrać miasto Częstochowa oraz włączyć aplikację i zbierać kilometry dla Częstochowy przez bieganie lub jazdę na rowerze.