(min. 5 znaków)
Piłka nożna
Stal Stalowa Wola pokrzyżowała plany Rakowa. Awansu jeszcze nie ma (zdjęcia)
SAS 17.05.2017 21:37

Kibice częstochowskiego Rakowa liczyli, że w środę, 17 maja ich drużyna przypieczętuje awans do I ligi. "Czerwono-niebieskim" wystarczył zaledwie remis z walczącą o utrzymanie Stalą Stalowa Wola. Tymczasem dość niespodziewanie przegrali przed własną publicznością aż 0:3.

- Stal wyraźnie nam nie leży - przyznaje Marek Papszun, trener Rakowa. - Przeżywamy ciężkie chwile, bo myśleliśmy, że nastąpi eksplozja radości. Tymczasem jeszcze raz okazało się, że piłka jest nieprzewidywalna i wszystko może się wydarzyć. Musimy teraz przeanalizować, dlaczego mieliśmy tak słabą pierwszą połowę, bo w drugiej części graliśmy już na swoim poziomie.

Chyba mało kto wybierając się na środowy mecz Rakowa przypuszczał, że częstochowska drużyna nie będzie nawet w stanie zremisować ze znajdującą się w strefie spadkowej Stalą Stalowa Wola. W klubie szykowano się już na fetę z okazji awansu na zaplecze ekstraklasy. Świętowanie trzeba było jednak odłożyć na później.

Już w pierwszych minutach meczu inicjatywa była po stronie goście, którzy mieli trzy dogodne sytuacje. Autorem pierwszej bramki był Przemysław Stelmach, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał w 17. minucie strzałem głową Mateusza Lisa. Ku niedowierzaniu częstochowskich kibiców zespół ze Stalowej Woli w pierwszej połowie zdobył jeszcze dwa gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się w 41. i 44. minucie Adrian Dziubiński.

Po zmianie stron Raków próbował zdobyć kontaktową bramkę, ale czujny między słupkami bramki gości był Bartosz Koncki. Częstochowianie nie zdołali odwrócić losów tego spotkania, a na domiar złego kończyli mecz w dziesiątkę. W 82. minucie druga żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Margol.

- Myślę, że zawodnicy Rakowa trochę nas zlekceważyli - uważa trener Stali Janusz Białek. - Graliśmy konsekwentnie i uważnie w defensywie. Moja drużyna nie popełniła większych błędów. Najważniejsze, że potrafiliśmy strzelić bramki. Złapaliśmy głęboki oddech i wracamy do walki o utrzymanie.

Kibicom częstochowskiego Rakowa trudno było pogodzić się z porażką swojej drużyny, czemu dali dobitny wyraz. - Ten mecz pokazał jak kibice do nas podchodzą. Dla nich nie liczy się 30 poprzednich spotkań, tylko kilkanaście minut jednego meczu - twierdzi trener Papszun.

Częstochowianie czekali jeszcze na wynik spotkania Radomiaka Radom z GKS-em Bełchatów. Gdyby ci pierwsi przegrali, bądź zremisowali, Raków mimo porażki zapewniłby sobie awans do I ligi. Tak się jednak nie stało, bo Radomiak wygrał 4:1.

RKS Raków Częstochowa - Stal Stalowa Wola 0:3 (0:3)

RKS Raków: Lis - Petrasek, Mesjasz, Margol, Mazan (65' Kowalczyk), Płonka, Łabojko, Malinowski, Sołowiej (57' Mizgała), Oziębała (75' Duriska), Wróbel (85' Siedlik).

Stal Stalowa Wola: Koncki - Wójcik, Kolbusz, Jarosz, Korczyński, Żołądź, Dziubiński (81' Bętkowski), Gębalski, Wasiluk, Jonkisz, Stelmach (90' Siudak).

Źródło: własne

Raków Częstochowa-Stal Stalowa Wola 0:3