(min. 5 znaków)
Lekkoatletyka
Rekordowa ilość medali Budowlanych podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego
PP 06.06.2016 18:25

Blisko 800 lekkoatletów rywalizowało w sobotę i niedzielę (4 i 5 czerwca) w Częstochowie o medale i tytuły Mistrzostw Województwa Śląskiego w kategorii juniorów młodszych, juniorów i seniorów, a także młodzików w pięcioboju. Zawodnicy CKS Budowlani zdobyli rekordową liczbę krążków.

O medale walczyło 60 zawodników częstochowskiego klubu. W sumie zdobyli 29 krążków - 13 złotych, 12 srebrnych i 4 brązowe. - Medali byłoby  jeszcze więcej, ale część naszych zawodników w sobotę startowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi - mówi Czesław Lamch, prezes CKS Budowlanych. - Tym razem dopisała pogoda, więc padło bardzo wiele dobrych wyników oraz rekordów życiowych. Organizacja imprezy również przebiegała sprawnie, co stworzyło ciekawe widowisko sportowe.

Złote medale w kategorii seniorów zdobyli: Izabela Sosnowska (400 m – 57,38 s), Ewelina Pierzyna (200 m – 25,49 s), Mateusz Miedziński (200 m – 23,16 s), Szymon Kotyla (5000 m – 15:47,64). Srebrne krążki przypadły Rafałowi Nowakowi (800 m – 1:59,38 oraz na 1500 m – 4:09.12), Izabeli Sosnowskiej (200 m – 25,73 s) i  Piotrowi Bartolewskiemu (100 m – 12,40 s).

Wśród juniorów na najwyższym stopniu podium stanęli: Adrianna Jońska (rzut młotem – 48,90 m), Marek Jaworski (skok wzwyż – 185 cm) oraz Ewa Mirek (pchnięcie kulą – 12,71 m). Na drugich miejscach uplasowali się: Katarzyna Krupka (chód sportowy 3000 m – 16,42, 41), Ewa Mirek (rzut dyskiem – 34,35 m), Konrad Szczypior w skoku wzwyż. Brązowe medale wywalczyli: Patrycja Drab (rzut młotem – 33,53 m) oraz Aleksander Turek (800 m - 1:59,1:59,64).

W gronie juniorów młodszych medale z najcenniejszego kruszcu zawisły na szyjach Urszuli Ułamek ( 400 m ppł – 64,48 s), Weroniki Rydz (3000 m – 10:33,46), Tomasza Turskiego (400 m – 51,16 s), Klaudii Lis (skok wzwyż – 150 cm), Sebastiana Garncarza (rzut młotem – 35,31 m).  Srebra zdobyli: (Marta Rydz 3000 m – 10:34,77),  Magdalena Brendel (100 m – 12,18 s, i 200 m 25,13 s), Jakub Chłądzyński (10 – bój – 4682 pkt), sztafeta kobiet 4 x 100 m ( Marta Kaczmarek, Urszula Ułamek, Andżelika Matusz, Magdalena Brendel – 49,27 s). Brązowe krążki wywalczyli: Szymon Woźniak (3000 m – 9:46,55), (Paweł Świąć 10- bój – 4319 pkt). Złoty medal w kategorii młodzików w pięcioboju zdobył Piotr Knapik wynikiem 2333 pkt.

Podczas  zawodów poza konkursem wystartował młodzik Karol Sowa, który w biegu na dystansie 400 m uzyskał 53,14 s, co jest nowym rekordem w 59-letniej historii CKS Budowlani. Najwartościowsze rezultaty naszych lekkoatletów będące przepustką do mistrzostw Polski uzyskali :Urszula Ułamek, Magdalena Brendel, Weronika i Marta Rydz, Tomasz Turski, sztafeta juniorek młodszych 4 x 100m, Ewa Mirek, Adrianna Jońska, Ewelina Pierzyna, Izabela Sosnowska, Patrycja Drab, Jakub Chłądzyński, Marek Jaworski, Paweł Świąć, Katarzyna Krupka, Piotr Knapik, Klaudia Lis.