(min. 5 znaków)
Lekkoatletyka
Ukrainiec wygrał 6. Bieg Częstochowski. Świetne występy Budowlanych (zdjęcia)
RaK 06.04.2014 09:52

Reprezentant Ukrainy Sergii Okseniuk wygrał w sobotę, 5 kwietnia szóstą edycję Biegu Częstochowskiego, zorganizowanego przez KLA Zabiegani. Dystans 10 km pokonał w czasie 31 minut 23 sekundy. Drugie miejsce zajął Łukasz Grajcar z CKS-u Budowlani. Tuż za podium uplasował się jego klubowy kolega Cyprian Tomza. Na starcie biegu stanął również prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Tegoroczną edycję biegu ukończyło aż 1033 uczestników. Jak zwykle trasa była trudna z wymagającymi podbiegami. Zawodnicy chwalili sobie jej przygotowanie.

W tym roku na starcie zabrakło Kenijczyków, którzy w piątej edycji imprezy zajęli dwa miejsca podium. Wygrał wówczas Samuel Kemboi Rutto z czasem 30 minut i 13 sekund. Jego wynik był lepszy o osiągnięcia tegorocznego zwycięzcy Sergii Okseniuka o minutę i 10 sekund. Ku uciesze miejscowych kibiców jako drugi dwie pętle wokół klasztoru jasnogórskiego pokonał Łukasz Grajcar, który do Ukraińca stracił 25 sekund. Trzeci był Oleksandr Holovnytskyy, a czwarty Cyprian Tomza z czasem 32 minuty i 4 sekundy.

Wśród kobiet triumfowała Mariola Sojda z CKS-u Budowlani, która ukończyła bieg w czasie 37 minut i 6 sekund. Druga była Agnieszka Kuzyk, reprezentująca WKB Metę Lubliniec.  Na trzecim miejscu uplasowała się Dorota Ustianowska z Częstochowy.

W ramach 6. Biegu Częstochowskiego rozegrano także IV Mistrzostwa Polski Budowlanych i Architektów w biegu długodystansowym na 10 kilometrów. Na podium znaleźli się kolejno Zbigniew Wojtysiak z Pacierzowa (34 min. 32 sek.), Miłosz Brzeszcz ze Strzelców Opolskich i i Jacek Kurek z Schöck/40-latek Tychy. Czwarte miejsce zajął Adam Kuśka z WLKS-u Kmicic Częstochowa.

6. Bieg Częstochowski zainaugurował w mieście kolejną edycję akcji Honorowy Dawca Energii Fortum (więcej na ten temat tutaj).

Źródło: własne